| anonim_4396 a întrebat:

deci mi-am gasit un job, dar cand s-a aflat ca vreau sa lucrez doar pentru o perioada scurta, adica doar vara, m-au concediat (ieri), lucram cu doua fete si nu stiu daca am dreptul sa le numesc fete, niste ipocrite erau, eu eram cea care lucra mereu, ele sedeau si vorbeau intruna sau radeau. Deci una din ele vorbea cu mine apoi tot ce vorbeam noi ea discuta cu cealalta si tot asa. Eu i-am spus fetei astea ca vreau doar vara sa lucrez, apoi peste cateva zile vine fata cealalta (ea fiind administratoare) si m-a intrebat cat timp vreau sa lucrez aici si deja imi dadusem seama ca ele m-au vorbit pe la spate. Inca asta nu e tot, le auzeam cum vorbeau despre mine, prin cate am trecut eu, deci ele isi bateau joc. Sincer, ma bucur ca m-a concediat, desi sper sa le para rau, intrucat eu intr-adevar munceam si imi placea job-ul, mai putin colectivul. Care e intrebarea? De ce oamenii sunt falsi? De ce nu poti avea in nimeni incredere? De ce e asa grea viata? Si, in genere, totul se intampla cu un motiv, nu-i asa? Atunci reiese ca ar trebui sa fiu fericita ca s-a intamplat asta. Desi sunt trista, plus, ar trebui sa-i anunt si pe parinti de chestia aia, adica ca am fost concediata. Nu mai suport.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pe ce motiv te a concediat?
lucrai legal cu acte? daca da poti oricand sa faci o reclamatie la ITM

| Lavii007 a răspuns:

Asa e, toata lumea e doar pentru el. Sa-si tina ele locul, de restul nu le pasa.