| All3xutSsSa a întrebat:

Buna deci o iau cu inceputu.Imi doresc o pereche noua de blugi.Cum imi pot convinge parinti sa imi dea un milion sa imi cumpar si eu.eu fiind foarte cheltuitoare si nu invat prea bine, ei asta asteapta de fapt sa invat si apoi sa imi dea bani, dar vreau neaparat o pereche noua de blugi. spuneti-mi pls urgent dau fundita:-s

Răspuns Câştigător
| superDezastrul a răspuns:

Buna. uite eu zic sa faci asa. du-te la parintii tai.in special la unul din ei care te intelegi tu mai bine.sa zicem la mama ta. si spune-i ca ai vrea sa iti cumperi ceva si roag-o sa iti dea bani.bine 1 mil nu mi se pare mult dar totusi incearca.tu ii cunosti mai bine pe parintii tai si cred ca te poti descurca.stii tu. putin supi, te mai dai putin pe langa ei etc.nu cred ca tie greu

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Daca chiar nu merg ideiile dn raspunsurile celelalte ar mai fi o idee smug
incearca la alte rude gen: bunici thinking etc
cu care te intelegioh go on

| d3nisa202 a răspuns:

Pai incearca sa te straduiesti sa iei note bune la scoala si nu stiu.sa faci niste fapte bune, sa te porti frumos etc. Sau incearca sa strangi uh jumate din suma si poate atunci te vor lasasad... sper ca te-am ajutat putinsad

| Love_4994 a răspuns:

Încearcă să faci un fel de compromis. Ceva in genul:'Promit că o să invăț săptămâna asta dacă imi dați niște bani pentru o pereche de blugi'.Sau ce timp vrei tu.De multe ori funcționeazăhappy

| LERA_7476 a răspuns:

Incearca macar citeva zile sa te porti frumos, poate obtii si niste rezultate mai bune la scoala, acasa sa-ti ajuti parintii, poti sa le faci o surpriza cind se intorc de la munca si sa prepari ceva gustos, promite ca te vei corecta si ca banii astia vor fi ca o motivare pentru tine. chiar daca nu accepta nu le scoate ochii caci vei inrautati si mai tare situatia care ai incercat sa o aplanezi. fiii calma poate ca isi vor schimba hotarirea in citeva zile