| 1lady2smiles a întrebat:

Buna dimineata! sad

Offff, acum am o mare problema. Sa va povestesc ce s-a intamplat:
ieri, mama a fost la sedinta la sora mea(clasa a XI-a). O are ca diriginta pe profesoara aia de care v-am povestit(fiul ei e in clasa cu mine). E insuportabila femeia aia, ia totul in batjocura.
Asa.Deci la sedinta a vorbit aproape toata ora despre sora mea. Numai "jigniri" de genul:infantila, fataita etc. Asta in fata parintilor! Apoi a incercat sa-si bata joc de ridicandu-se de pe scaun si incepand sa faca niste miscari de alea, agitate...tot in fata parintilor...

Si s-a ajuns si la mine...si la fiu-sau.
Mama a luat-o la intrebari in particular, si femeia aia s-a luat de lucruri din trecut. Dar, ca sa intelegeti sa va spun ce mi-a zis fiu-sau(eu nu i-am facut nimic!): "Fir-ai a dracu' de scorpie!".
Nu stiu ce i-a spus fiu-sau acasa, a aflat maica-sa ca m-a injurat, dar replica ei catre mama mea: "I-a facut, doamna, i-a facut multe!" Mama mea o tot intreba ce i-am facut copilului, dar nu avea raspuns.

Acasa, mama a sunat-o pe doamna diriginta s-o-ntrebe daca-s un copil-problema, daca l-am injurat etc.
Surpriza! Nu i-am facut nimic.

Apoi...de problema cu vorbitul intre noi:
"Nici nu e nevoie sa comunice!" - mama baiatului.

Acum...intrebarea:
Credeti ca-mi va spune ceva fiu-sau la scoala(azi)?

Astept mai multe opinii! Nu doar 5-6. Va rog! Repede!
Multumesc anticipat si zile lipsite de lucruri din astea! happy

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bunăă.

Şi dacă o să-ţi zică, ce? Nu ştii să ignori? Lasă-l în durerea lui, să sufere singur, nu-l băga în seamă, treci pe lângă el fără să te bagi în seamnă cu el. Să ştii, dacă te jigneşte şi tu îi răspunzi la acea jignire o să zică, ceva gen : " Aha, e la fel ca mine fata asta ", dar dacă îl ignori îl doare de 10 ori mai tare decât când i-ai răspunde la acea înjurătură, şi va zice ceva gen : " Mda. nu îi pasă de ce zic eu. " şi o să-l doară când o să vadă că nu-l bagi în seamă.
Persoanele de genul ăsta, merită ignorate. Fă şi tu la fel, nu-l băga în seamă. Dacă îţi face ceva, dă-i o palmă cât de tare poţi şi pleacă de acolo. :d

Succes! :*.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am înțeles nimic. Cine cui a spus, când și de ce. Ai putea să reiei mai clar?

| GhostRiderr a răspuns:

Poate o sa iti spune unele lucruri sau o sa te barfesca o sa spuna lucruri urate despre tine si o sa faca tot posibilul sa te enerveze sa il injuri sgiar si in fata pprofesorilor si ma-sa ii o tarfa dea-aia mare si proasta! u nul baga in seama pentru ca daca nu-l bagi in seama o sa se enerveze mai tare!
Funda!

| DenySiGaby a răspuns:

Eu nu prea am inteles despre ce e vorba dar un sfat care s-ar potrivi la orice : Vezi-ti de viata ta! Nu te supara pe mine e doar un sfat poate daca vrei sal acum bene daca nu nu-i nimic big grin Succes!