| BiancaMB a întrebat:

Buna din luna noiembrie eu nu am mai avut menstruatie am facut un test insa mi-a iesit negativ m-am gandit ca l-am facut prea devreme sau poate ca nu sunt am zis sa astept si luna ianuarie deja suntem in 22 si mie trebuia sa imi vina pe 15 nu mi sa mai intamplat pana acum dupa cateva zile am observat pe chilot o scurgere maro deschis rau nu stari de greata insa simt doar ca "ma taie pe miljoc" ce imi recomnadati sa fac un test de sange sau o extravaginala?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Fa ceea ce iti recomanda medicul, nu cei de pe TPU. E important sa asculti sfatul unui specialist.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa menstruatiei din noiembrie imi spune ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT, care vine cand vrea el, putand absenta mai multe luni.
Poti face un test de sarcina pentru linistea ta sufleteasca.

| faranume2408 a răspuns:

Probabil ești răcită sau poate fi si din cauza stresului mai ales în situația de față tu fiind stresata că ai putea fi însărcinată, cel mai bun sfat pe care ți le pot sa este sa mergi la un control cat mai repede pentru ca nu e ceva de lăsat pe alta data?