| Anneke9 a întrebat:

Buna!
Doar ce am fost repartizata la liceu si deja colegii și-au făcut un grup.
Momentan nu prea am vorbit cu ei si vreau sa menționez faptul ca eu vin din alt oraș deci sunt necunoscută pentru ei.
Din cate au vorbit pe grup par sa fie puțin ca "miștocari" și deja s-au certat cu alți colegi din clasă.
Mă întreb oare ce sa fac sa ma înțeleg cu ei și sa nu par ca o "naufragiata". Poate unii aveți experiență.
Eu sunt puțin mai tăcută și aș vrea să ma împrietenesc cu cât mai multi colegi.

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca sa te bagi in seama cu ei de acum, altfel o sa stai singura dupa ce incepe scoala daca ei vorbesc intre ei si se imprietenesc. Sunt sigura ca sunt si persoane ok printre ei.