| Danielita a întrebat:

Doresc sa imi pun acasa pe unghii oja semi-permanenta.
Inafara de oja aceea ce alte solutii imi mai trebuie? Vreau denumirea

Ps: am lampa UV

3 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de pilă pentru pilit suprafața unghiei.
Ai nevoie de geluri (oje cum spui tu) colorate, unul transparent care se pune la început. Dacă ai unghii lungi nu ai nevoie, dar dacă vrei să-ți pui unghiile lungi ai nevoie de șabloane sau tipsuri.
Apoi, ai nevoie de șervețele speciale (este opțional). Cleaner, ca să nu-ți rămâna unghiile cleioase.
Ai nevoie de pensule pentru aplicarea gelului UV.
Ai nevoie de gel PUSH IT, sau gel pentru cuticule (opțional, poți trăi și fără).
Și, dacă nu vrei să-ți cumperi geluri și să dai câte 8 lei, îți poți lua ojă colorată.
Apropo, trebuie să ai un gel culoarea piersicii, ca să nu se vadă diferența de pigment. happy
Durează 2-3 ore până ți le pui. Deco BAFTĂ! happy

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de pilă pentru pilit suprafața unghiei.
Ai nevoie de geluri (oje cum spui tu) colorate, unul transparent care se pune la început. Dacă ai unghii lungi nu ai nevoie, dar dacă vrei să-ți pui unghiile lungi ai nevoie de șabloane sau tipsuri.
Apoi, ai nevoie de șervețele speciale (este opțional). Cleaner, ca să nu-ți rămâna unghiile cleioase.
Ai nevoie de pensule pentru aplicarea gelului UV.
Ai nevoie de gel PUSH IT, sau gel pentru cuticule (opțional, poți trăi și fără).
Și, dacă nu vrei să-ți cumperi geluri și să dai câte 8 lei, îți poți lua ojă colorată.
Apropo, trebuie să ai un gel culoarea piersicii, ca să nu se vadă diferența de pigment.
Durează 2-3 ore până ți le pui. Deci BAFTĂ!

| Danielita explică (pentru χZαнαяєℓ):

Doresc sa mi le fac cu oja semipermanenta nu gel. SI doream sa stiu cu ce solutii trebuie sa dau la acea oja. Stiu ca la gel se foloseste primer, inainte de a da stratul de gel si ma interesa la oja ce anume se foloseste