| Diva_6941 a întrebat:

Buna dragi mei, am un coleg in clasa cu care am fost mai demult cu el, dar ne-am certat si nu ne-am mai bagat inseama iar in ore ma mai uit la el cu coada ochiului si cand ma uit la el se uita la mine. Oare de ce? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Onn3 a răspuns:

Poi iti spun eu el inca te place si privirea lui inocenta aruncata pe sub gene e un semn ca te simpatizeaza si ca ii pare rau ca relatia voastra de prietenie s-a sfarsit si cu ea si cea de colegialitate.Impaca-te cu el nu stati certati ca in fond sunteti colegi si mai aveti ani buni de supravietuiti impreuna(chiar daca nu o sa mai fiti impreuna)

| Diva_6941 explică (pentru Onn3):

Da dar mai este cand mai fac misto colegii de mine si toti incep sa rad straight face si mno. poate ii cred pe ei tot ceea ce zic ei si mi-e rusine straight face

5 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Poi sa stii ca sunt si eu in situatia ta, asa e au ras colegii de mine dar eu cu acel respectiv coleg ma inteleg super bine e cel mai bun prieten al meu de gen masculin dupa iubitul meu si chiar nu imi pasa, iar dupa ceva vreme au renuntat la cicaleli si ne-au lasat in pace si trebuie sa mentionez ca nu au reusit sa strice relatia de prietenie

| Diva_6941 explică (pentru Onn3):

Da Onnis dar la el ii place de alta fata tot de la mine din clasa si se pune langa ea in banca si chestii din astea i-a cerut nr de telefon si a zis ca o sa o sune mai incolo. La telefonn sau prin mesaje nu mai vorbim si nici acum la liceu nu tare dar ne mai uitam asa unul la altul pe furis nu stiu ce sa zic.

| tatiiianaa a răspuns:

Pai daca amandoi va mai trageti cu ochiul... poate sa mai fiie cateva sentimente ...acum, nu stiu poate va mai placeti unulpe celalalt sau poate nu. depinde laughing

| Diva_6941 explică:

Da dar este cand mai fac colegii misto de mine si toti rad straight face