| victory a întrebat:

dragi prieteni
;( apelez din nou la sfaturile si ajutorul vostru pentru.ca numai voi sinteti cei care ma intelegeti mereu.am 16 ani, eram o fire plina de viata, puternik, vesela, prietenoasa mereu aveam o putere si dorinta ii ajutam pe toti din jur.de 2 luni incoace, m-am saturat de TOT! m-am facut mai indiferenta, numai am puteri pur si simplu sa lupt crying numai pot, nimeni parca nu ma poate intelege...si unele persoane care uneori aveam impresia ca nu pot far ele.acum praktik numai simt nimic pentru.ele...MAM SATURAT!;((((((((

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din prima jumatate a textului intelesesem totul.Stii ca un om DEVINE puternic nu se naste puternic? N-ai cum ca la 16 ani sa ai experienta necesara ca sa fi puternic.Acum,viata e frumoasa si crezi ca lucrurile frumoase sunt cele care iti dau putere.Totul s-a stricat atunci cand ai inceput sa te legi afectiv de oameni.Nu zic ca nu e bine sa ajuti, sa te legi de oameni prin diferite relatii dar sa ajungi la stadiul de dependenta e cam mult.Indiferenta de care vorbesti tu ar trebui sa fie un scut retractabil.Nu mereu e bine sa fi indiferent. Daca tu nu te intelegi pe tine cine sa se incumete sa o faca?oh go on

| Alina0491 a răspuns:

LA varsta de 16 ani, aprape tuturor fetelor ni se intampla acest lucru. Si eu am avut astfel de stari insa mi-am revenit. Ma gandesc ca tu constientizezi comportamentul tau si sigur iti vei reveni la cum ai fost acum 2 luni. Incerca ca iesi afara singura, sa alergi, sa mergi cu bicicleta sau rolele si gandeste`te la tot ce te deranjeaza sau la probleme ( daca ai ) si sigur te vei linistii si starea ta de spirit se va imbunatatii.

| MEMO a răspuns:

Victory:
Problema ta este:
-Ori ai avut un vis frumos fff frumos si nu ti se mai pare nimic frumos in lume
-Ori ai vazut un fim, un serial si ti s-a parut asa de frumos incat nu sti motivu pentru care traesti in viata(nu ti se mai pare nimic frumos, nu mai vrei sa vezi pe nimenea, nu prea mai mananci)...
Dar din fericire este doar temporar si o sati revi la firea ta veselewinking

(PAREREA MEA)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu`mi vine sa cred ce ai zis. Eu am aproape 16 ani si sunt LA FEL ca tine. De vreo luna mi se pare ca nimeni nu ma intelege, nu mai suport, ma enervez foarte repede. :-s Imi dau seama si eu ca daca continui astfel imi pierd toti sau aproape toti prietenii, dar... ce pot face?! crying e si din cauza ca parintii parca nu inteleg ca am crescut, nu ma lasa in oras dupa scoala, cand aud de baieti schimba imed subiectul si zic ca nu e timpul. Chiar m`am gandit odata sa fug de acasa, si nu glumesc! straight face ajutati'NE, va rog big grin

| Otilia_2905 a răspuns:

Pt. a -ti da un sfat cu adevarat bun, artrebui sa stiu ce te-a facut sa te schimbi intr-un mod radical...trebuie sa fi existat un eveniment, ceva...
Dupa ce imi vei spune, te voi ajuta cu sfaturi, cu mare dragwinking