| FloryTrandafir a întrebat:

Buna dragi prieteni de pe TPU! Am si eu nevoie de niste sfaturi.
Sunt impreuna cu iubitul meu de 3 luni si aproape 3 saptamanii(in curand facem)iar in curand si aniversarea de 4 luni, eu am 17 ani si el inca nu i-a implinit dar nu varsta conteaza.
Problemuta este ca nu stiu ce pot sa mai vorbesc cu el de la o vreme, pentru ca cand e sa incepem ceva terminam repede si ramanem statui pentru maxim 10 minute.
De exemplu se excita mereu, se simte prea si foarte atras de mine, mi-a si zis pentru ca eu personal l-am intrebat, imi zice mult ca ma iubeste si ca nu ma va lasa niciodata, este un baiat simplu, fara prea multe pretenti si mai ales nu are fite si nu este mai deloc mofturos.
Se poarta frumos cu mine insa cand eu am unele "toane"el se supara pentru ca el crede ca pe el sunt ( cateodata sunt pe el ) cand e sa nu fiu pe el suparata s.a ii spun ca sa stie, dar cand e sa fiu din cauza unor neintelegeri si certuri minore nu ii spun dar se vede pe fata mea, sunt foarte geloasa cand e sa vorbim despre fete ( de la anul, vin 2 fete de la Mecanica si 2 baieti ) si imi este frica pentru relatia mea cu el, pentru ca am auzit ca sunt rele si ele cat si ei si nu vreau sa simt ca se vor baga ca musca in lapte pentru ca unele asa sunt si fac.
Va rog din suflet sa ma ajutati si sa imi dati cat mai multe raspunsuri, orice raspuns e bine venit ( in afara de cele la misto, care au jigniri sau ceva de genu ), apreciez mult ca ati citit acest roman al meu, dau Fundoii Maree la cel mai bun raspuns care ma poate ajuta! Pwp

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Pai stai linistita,daca te iubeste nu se uita la altele.Tu la fel,daca il iubesti nu te uiti la altul.Ce altceva pot zice? Nu le da importanta altora, sti? lumea e foarte rea. Tu trebuie sa fi tare si sa fi mai buna cu el, barbatii sunt foarte sensibilii(ba chiar mai sensibili decat fetele, asa mi-a spus un profesor de matematica din liceu). Acuma sincer eu nu cred ca te-am ajutat prea mult, dar macar am incercat.In ceeea ce priveste relatia voastra, stai calma, ca doar nu o fi ele dracu, oricat de rele ar fi.

Numai bine, sa ai!

| FloryTrandafir explică (pentru ancaval):

Da ai dreptate, ne iubim mult, dar tocmai ca sunt unele fete/baieti care se bag asa ca sa se afle in treaba intr-o relatie ..multumesc pentru raspuns.:*

| ancaval a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Nu ai de ce,nu da importanta oamenilor, cas al dracului. Fericirea ta nu e alaturi de oameni, ci de el, pe el trebuie sa te bazezi, de restul sa te doara in spitz ca pe bou cand fata vaca laughing

| FloryTrandafir explică (pentru ancaval):

laughing asa e.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu nu sunt aici sa iti spun ce vrei sa auzi,eu iti dau realitatea. Daca o accepti e ok,daca nu e problema ta. Te poti hrani in continuuare cu vise.
Tine minte,el daca vrea sa o faca, o arde si pe aia, si dupa vine la tine si nu spune nimic.
TU trebuie sa stii sa ti barbatu langa tinehappy
Cum un barbat trebuie sa stie sa tina femeia langa el, insa. stii vorba aialaughingDaca cateaua nu ridica coada, cainele nu ii da 'atentie' (ma refer la fetele alea noi care o sa vina la voi in scoala/cls etc.)
Oricum si barbatu si femeia inseala in mod egal.
Eu sper ca totul sa fie bine si sa inveti sa fi fata desteapta, sa inveti sa il tragi de limba, oricum viata merge inainte.
Numai bine.