| FloryTrandafir a întrebat:

Buna dragi prieteni TPU! Am nevoie de ajutorul vostru cat mai repede; sper sa aveti rabdare sa imi cititi povestea
Incepe c-am asa : Am cunoscut un baiat la scoala la care sunt si eu si avem clasele pe acelasi hol si apropiate, eu am 16 el este mai mic ca mine cu 3 luni, si azi pe data de 17.10.2011 m-am dus la el sa imi lege o bratara si a zis ca nu stie si era mirat adevarul este ca eram cu 2 prietene si am zis ca l-am speriat asa direct si s-o fi simtit penibil este imposibil sa nu stie poate ca nu a vrut sau ii era rusine ca nu eram doar eu cu el singuri...Si de 2 luni si ceva de cand ma tot priveste deci cred 50%ca ma place si 50% ca nu ma place nu stiu ce sa cred dragi prieteni vreau sa il cuceresc incerc sa ma apropii de el cum am facut si azi si pana la urma nu mi-a legat bratara, dar cand s-au indepartat prietenele de mine si el, el a plecat si s-a intors de s-a uitat dupa mine cand eram pe loc deci nu stiu daca ma place sufar dupa el pentru ca suntem am2 foarte timizii si nu ne facem curaj, dupa experienta de azi ele mi-au zis ca nu ma plac dar zic eu poate ca nu a stiut baiatul sa lege o bratara nimeni nu se naste invatat la toate Va rog ajutati-ma vreeau sa ma apropii de el cu ceva care sa isi doreasca a ma cunoaste stiu ca ma place ca arata prin privirile insistente care mi le arunca mereu in pauze de 3-4 ori pe pauza ma priveste si cand trec pe langa el sa nu mai zickk ma soarbe din privirii m-am gandit ca s-o fi simtit nasol azi eu stiu ele au incercat sa ma ajute sa ma apropii de el dar cred ca am inrautatit situatia nu stiu cum il cheama si nici el nu ne cunoastem deloc si de aia zic ca cred ca ma place mult dar pe o parte nu deci cum sa fac sa ma apropii de el si asa sa observe ca vreau sa ma imprietenesc cu el deocamdata picam mai mereu in acelasi tramvai si la plecare mai rar oricum e sa picam dar la dus spre scoala picam des. Vreau sa ma apropii de el si nu stiu cum am incercat am zis la inceput dar s-o fi simtit penibil baiatul nu stiu ce sa cred ssunt asa confuza, nu stiu daca ati inteles ceva din povestea asta dar e asa lunga si imi ia mult sa o zic eu am zis pe ocolite, scuza-ti lungimea asta dar e mult mai lunga... fundita la cel mai bun raspuns! Va pup

Răspuns Câştigător
| Jigsaw a răspuns:

Incearca sa faci tu primul, incepe cu ceva banal pe tranvai, ca si "tu unde stai?" sau ...nu stiu.infine.Daca e el timid fa tu primul pas.

1 răspuns:
| ShielderMihai a răspuns:

Pai,cand va intalniti in tramvai,spune-i ca l-ai vazut la scoala si ca ti-ar placea sa stii cum il cheama,apoi mai vorbiti voi una alta,ca sa treaca timpul pana la statia unde trebuie sa coborati,daca nu te asteapta acele fete,poti merge impreuna cu el la scoala,incearca sa te apropii de el,dupa ce terminati orele,asteapta-l sa mergeti impreuna cu tramvaiul,si daca tu trebuie sa cobori inaintea lui,ii zice ca ti-a facut placere sa stai de vorba cu el si il pupi pe obraz,si eventual ii lasi id-ul tau/nr tau de telefon,incearca sa nu mai fii timida,ca vei avea de pierdut si de suferit, prinde curaj, nu strica daca incerciwinking