| Bauuuuu a întrebat:

dragilor. As dori niste sfaturi, pareri proprii...Aseara dupa ce am terminat orele am ramas cu prietenul meu in parc, iar inainte de asta, il anuntasem pe tatal meu ca mai raman in parc, iar el mi-a zis sa nu intarzii mult. ( prietenul meu a avut niste treburi de rezolvat in alta localitate, si avea autobuz pana la el acasa abia dupa vreo 2 ore ). A trecut o ora, iar tata m-a sunat si mi-a zis sa vin acasa ca a inceput scoala si chestii de genu. A trebuit sa plec, iar el a ramas singur vreo ora. OFFF. El acum imi spune ca e mai bine sa ne despartim, ca eu sa raman cu parintii si aberatii de genu. Nu suntem impreuna de o luna, avem in urma o colectie de amintiri dobandite in decurs de 10 luni, plus 6luni -faza de prietenie,buni prieteni- Eu stiu ca el nu ar vrea sa ne despartim si imi zice asta,poate la nervi,sau nu stiu ceee. Dar eu acum, eu cum sa ma "apar", cum sa-l fac sa inteleaga ca aseara nu puteam sa raman crying. Relatie e la distanta plus ca el se duce la facultate si ne vom vedea mai rar. Eu la el nu pot renunta atat de usor..nici nu imi pot imagina. Asadar, voi, prieteni dragi ce pareri aveti?

9 răspunsuri:
| princess87 a răspuns:

Clar nu te iubeste, nici macar nu tine la tine.

| Darkmagic a răspuns:

Tatal tau s-a gandit la tine, iar iubitul...s-a gandit la el, sa stai cu el cat mai mult.
Dragostea de parinte e altfel, "dragostea" pe care o experimentezi tu acum e...egoista.
Daca aveti o relatie "la distanta", sfatul meu este sa renunti.
Relatiile la distanta la astfel de varste nu sunt recomandabile, o sa cresti, si ai sa-ti dai seama despre ce vorbesc... happy
Sorry.

P.S. Tu ce crezi ca va alege el in viitorul foarte apropiat?
O iubita studenta la aceiasi universitate cu el si cu care se poate vedea zilnic...sau pe tine de care il leaga 16 luni de "amintiri" si niste intalniri lunare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stie aprecia...trebuia sa te accepte asa cum esti.
trebuia sa inteleaga ce e bine pentru tine ..si daca el ar fi tinut la tine cu adevart nu te lasa numai pentru asta...
asta e chestie de copii mici eu zic ca nu te merita...totusi daca e sa se intoarca e ok sa-i mai dai o sansa nu e ceva asa grav daca nu asta e ..nu s-a meritat

| unknøwn a răspuns:

1. N-ai timp de relaţii se pare. Dacă nu poţi să stai 2 ore afară din casă.
2. Relaţie la distanţă? E o prostie. D-aia nici nu merge.
3. O să plece la facultate? Relaţia ta oricum o să se termine atunci, o să dea peste tipe mult mai apropiate, super şi mai dornice decât tine pe acolo. Fii sigură c-o să te lase.
3. Motivul pentru care vrea să vă despărţiţi nu e ăla ce spune el, ăla e doar un pretext.
4. Relaţie de tip prietenie transformată într-una de iubire? Cea mai mare greşeală ever. Niciodată n-o să meargă prea mult o relaţie de genul.
Eventual invers. De la o relaţie de iubire să treci la una de prietenie, invers nu merge.
Baftă!

| miru20cmrecords a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau ar trebui sa te inteleaga.

| AndrewAndy a răspuns (pentru miru20cmrecords):

Mai intai invata gramatica si apoi mai incearca sa dai sfaturi

| miru20cmrecords a răspuns (pentru AndrewAndy):

Sper ca ai inteles.

| ProfaDeCeVreiTU a răspuns:

Tin sa te anunt, ca prietenul tau e un mare derbedeu, te face sa platesti pentru greselile altora, da el nu face scoala? sta derbedeu pe strazi? nu stie cum e sa te trezesti dimineata, sa faci teme, sa inveti? Atunci lasa-l tu prima, baieti se gasesc pe toate drumurile.

| Dee593 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te resemnezi si sa il lasi sa plece.
Gandeste`te ca daca te-ar fi iubit sau ar fi tinut la tine nu ti-ar fi cerut sa va despartiti din atata lucru.