| FataTPUpunctRo a întrebat:

e de raw ca fac kick-box(sunt fata, 11 ani)? Mai ales ca am facut si scolioza (probleme cu spatele). Iar mama mi-a spus ca nu e bine pentru mine mai ales ca sunt fata si este un sport dur. Dar mie imi place extrem de mult.Si mai ales ca sunt si buna(nu ma laud). Si nu vreau sa aud ceva de genu du-te la doctor pentru ca am fost si a zis ca este bun sportu dar acest sport mai putin, sau nu te mai duce pentru ca imi place asa multlove struck. Pentru cel mai bun rasp fonDoilove strucklove struck:*

4 răspunsuri:
| BAliinuShaa a răspuns:

Eu chiar nu stiu ce sa iti zic straight face
Si eu am facut kick-box mai mult de 3 luni. faceam cate 2 sedinte pe saptamana a cate 2 ore si ceva.
Era foarte obositor dar si frumos si inveti multe tehnici de aparare si de atachappy
Insa eu m`am lasat pentru ca incepusera sa plece fetele unde mergeam eu la antrenamente si odata ce era sa raman singura am zis sa ma retrag si eu.
Eu zic ca daca iti place sa faci un sport.sa il faciwinking
Vorbeste si cu mama ta si spune`i ca iti place foarte mult si sa te lase sa il practici. Daca o sa te saturi de acest sport sper sa ramai cu ceva asa cum am ramas si eu sau daca vrei sa mergi mai departe succes!

| alysefu a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu dar numai ca eu la box si am renuntat din cauza coloanei si acum am probleme adica ca imi vine sa stau cocosatsad dar incerc sa stau drept si sa alerg dimineata la 7 incearca si tu asa iti trecewinking apoi te poti reapuca daca mai ai timp in caz de te lasiwinking:*

| Alexandrion_6425 a răspuns:

Sport e pentru toata lumea, nu numai pentru barbati. Iti dau un sfat: sa vorbesti cu parintii tai ca sa te vada la kick-box. Demonstreaza ca iti place acest sport si poti sa faci fata. Ai sa vezi ca te lasa. Succes!

Răspuns utilizator avertizat