| naturalbeauty a întrebat:

Este un baiat dragut,dar nu as fi cu el intr-o relatie, pentru ca este cu aprox. 10 ani mai mare decat mine.M-a intrebat daca vreau sa ies cu el candva...dar eu nici nu il cunosc l-am vazut de vreo cateva ori...dar numai atat..Nu stiu ce sa-i raspund?! ..Eu am 15 ani iar el are aprox. 23-25...Ce sa-i raspund? ...Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca vrei sa te intalnesti cu el, mai ia doua trei prietene cu tine, nu te duce singura. Mai ales ca e cam dubios, ca un barabat cu 10 ani mai mare, pe care nici nu-l cunosti, sa vrea sa se intalneasca cu o minora fara a avea un subiect comun.

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Nu ii mai raspunde la telefon sau evita sa il intalnesti, iar daca continua sa te caute, spune-le parintilor despre el.Sigur te vor ajuta. Poate pe situl jw.org sectiunea adolescenti vei gasi unele sugestii care se vor potrivi situatiei tale.