| deea_8087 a întrebat:

Buna eu acum intru in clasa 9 si vroiam sa va cer niste sfaturi in legatura cum as putea sa ma integrez mai usor si mai repede. Eu sunt o fire mai inchisa si veau sa nu mai fiu asa happy

3 răspunsuri:
| Mihai1972 a răspuns:

In primul rand nu mai ai voie sa fi o fire inchisa, iar in al doilea rand fi o fire sociabila, fa cunostinta cu toti viitori tai colegi vorbeste cu ei, glumeste cu ei si o sa fie ok.

| EvanescenceOne a răspuns:

Incearca sa atragi atentia cu personalitatea ta si prefate ca nu em are lucru, si nu arata ca iti este rusine, si daca vine cineva la tine sa face-ti cunostinta nu te rusina, este normal.

| BoBoKeL a răspuns:

Buna, si eu sunt la fel, dar inca din prima zi de cls a9a mi-am propus sa numai fiu atat de retrasa, asa ca am intrat in vorba cu toti colegii am facut cunostinta si in foarte scurt timp am ajuns sa ma distrez foarte bine cu ei.