| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Tocmai am intrat la liceu, iar problema mea este ca nu reusesc deloc sa ma integrez. In noua mea clasa, majoritatea au inceput deja sa vorbeasca unii cu altii si sa se imprieteneasca, dar eu sunt cam lasata la o parte. Am incercat sa fiu mai sociabila si sa intru in vorba cu cativa dintre ei, dar nu prea mi-a iesit. Dati-mi, va rog, niste sfaturi in legatura cu ce as putea face ca sa ma pot integra mai repede in noua mea clasa. Nu vreau sa fiu lasata pe dinafara straight face

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Mmm... ia si analizeaza cine e cu figuri si cine nu...ca sa stii unde sa ataci...imi amintesc ca in prima zi de liceu m-am dus si am facut cunostiinta cu fiecare in parte, mai cu tupeu, i-am luat pe randuri...nu toti s-au dovedit a fi persoane de treaba dar un simplu salut nu omoara pe nimeni...in primul rand incearca sa fii cat mai sociabila...incearca sa ii intrebi de profesori... daca cineva il stie pe prou de romana de exemple... e bun e rau? si pentru inceput e de ajuns...nu ai cum sa te imprietenesti din prima zi cu cineva...pe parcurs vine totul...'ai tema la mate?''da si mie sa copii...'etc...si o sa te integrezi pana la urma. Sfatul meu e sa nu fii timida, muta...si nu uita ...Zambeste!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, la inceput e putin mai greu, asa am patit si eu, te inteleg, dar nu te ingrijora, pentru ca lucrurile se vor imbunatati pe parcurs, poarta-te frumos cu ei, zambeste, ajuta-i la nevoie si asa isi vor da seama ce colega minunata au, baftakiss

| Helvete a răspuns:

Va multumesc mult pentru sfaturi, am tinut cont de ele, si chiar am reusit sa ma imprietenesc cu cativa colegi si sa fiu cat de cat sociabilabatting eyelashes

| DianaLostInDreams a răspuns:

Asa e la inceput. O sa va obisnuiti unu cu altu pana la urmahappy succes in noul an:*

| jedi_8834 a răspuns:

Stai linistita, o sa vina flow si la tine

| naviDIabLO a răspuns:

laughing eu n-am reusit de 4 ani, ma rog la mine a fost diferit dar tot asa ma ignora toata lumea.

| pepenerosu a răspuns:

Si eu am intrat la liceu acum... dar deja mi-am gasit cateva colege cu care sa mai vb... dar sunt cateva care sunt asa de tacute...ca si tine din descrierea ta...hmm...dar nu stiu de ce.eu as intra in vorba. dar nu stiu cum sa le abordez daca stau ca mutele sau vorbesc doar cu colega de banca. Singurul baiat din clasa are tupeu, nu-i stres!laughing

| Arii :x a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu cineva si sa gasiti punctele care la aveti in comun sau poti face ceva special pentru a fi remarcata.Sunt mai sigura decat pare ca nu la tine e problema ci la cei din clasa ta.Nu trebuie sa te imprietensti cu toata lumea deodata deocamdata incearca s-o iei pe rand. Sper ca te-am ajutat cu ceva.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu acceasi pb... dar o sa incerc ce scrie aici si sper sa ma integrez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Huh... ce ciudat.si eu! deci nu sunt singura fraiera happy.pai.iti pot da un singur sfat.cauta fraieri, macar o persoana cu care sa poti vorbi...heh. fraierii sunt mereu prieteni buni cu alti fraieri happy