| solly a întrebat:

Eu am o problema, din punctul meu de vedere. Sa incep asa: sunt o fata deschisa prietenii mei ma cunosc super de gasca si vesela. Dar cand vine vorba sa imi fac prieteni noi ma intimidez si nu stiu sau dk cineva se ia de mine si incepe cu amenintari sunt foarte panicata si cand vine vorba sa ma gandesc la persoana. Imi este si frica sa ma intalnesc cu acea persoana. In rest is ok dar nu stiu cum sa fiu mai deschisa mai altfel. Pana acum prietena mea cea mai buna tot timpul m-a aparat [ ea are 15 eu 14] ...si mama...si acum eu nu stiu sa ma apar. dk cineva se ia de mine toata ma panichez. Chiar nu stiu ce sa fac. Multumesc pentru cine lasa ceva!:*:*

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Se vede ca nu prea ai cat de cat incredere in posibilii prieteni.Incearca ca atunci cand intalnesti persoane noi sa te porti frumos, sa te gandesti ca si cum ar fi prietenii tai.Cine vede asta in tine, nu cred ca ar dori sa iti faca rau.Acum depinde si la ce prieteni noi te orientezi tu.Doar tu ii poti analiza dinainte sa stii ce e bine si ce nu.

| gigiro a răspuns:

Treaba cu gasca nu e de bine, pentru ca toti vor considera doar ca esti de ' gasca '. Daca vrei un prieten, afiseaza-te doar cu prietena.Vei invata astfel si sa te aperi.

| Fury a răspuns:

Ia niste cursuri de auto-aparare. Daca nu ai cum/unde sa mergi la vreun curs ceva caute pe net si exerseaza cu cineva tatal, fratele...sora. E cea mai buna solutie... din punctul meu de vedere

| EuLaRy a răspuns:

Si eu sunt foarte rusinoasa ...as face orice sa nu mai fiu asa dar habar nu am ce sa fac laughing tongue