| 01042004 a întrebat:

Eu la scoala m-am batut cu una (sunt fata) si acum aia ma ameninta ca vine si ma bate imediat cum ies pe poarta scolii si acum vin parintii mei si ma duc la scoala. Ea vrea in continuare sa ma bata (eu doar am imbrancit-o usor pentru ca ma tot tachina si ea a luat-o in serios) si acum eu vreau sa chem politia pentru ca ea nu inceteaza sa ma ameninte si vreau sa intreb daca ea nu se potoleste pot primi o garda de corp de la politia gen sa ma ia un om al politie si sa ma duca la scoala. Si mi-e frica de aia ca in plus mai are si probleme mintale (nebunie si paranoia).

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-o sa-ti dea nimeni garda de corp sa te duca la scoala laughing) doar daca angajezi tu pe cineva.
E cam complicata situatia, oricum ai pune-o nu e bine. Daca te duci la directoare, da, sunt sanse sa se potoleasca aia dar poate se ia de tine dupa ca de ce ai imbrancit-o. Daca te duci la politie nu rezolvi nimic pentru ca aia o sa se ia de ea pe moment si aia o sa continue si oricum nu stiu daca se baga politia in chestii de genul. Incearca sa discuti cu psihologul scolii daca ti se pare o persoana ok. El/Ea stie mai bine sa reactioneze si cum sa procedeze intr-o situatie de genul. Daca nu ai, discuta cu directoarea/directorul direct.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Looool ce amuzant... garda de corp pentru ca te ai imbrancit cu cineva la scoala.

| FaraNume1245 a răspuns:

Stii ca te bate, dar totusi sari la ea. Buna idee. Stai si ia bataie daca te-a mancat sa incepi.

| 01042004 explică (pentru FaraNume1245):

Pai eu cand am imbrancit-o n-am stiut ca stie batai libere.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru 01042004):

Trebuia sa te gandesti de la inceput la consecinte, nu sa sari cu pumnul si dupa sa te scuzi.

| AlexDFY a răspuns:

Mai bine ar fi sa vorbesti cu directorul/directoarea si cu diriginta ei, vezi daca se ajunge la o intelegere. Politia nu ti va oferii o garda de corp, fata o sa primeasca un fel de reclamatie ca nu are voie sa se apropie de tine (interdictie) in cel mai bun caz.De obicei, scolile si liceele au cate 1/2 politisti care se ocupa de asa ceva.

| 01042004 explică (pentru AlexDFY):

L-ar incalca ca e nebuna rau. Ma vrea moarta.

| GreenVoid a răspuns (pentru 01042004):

Si tu nebuna sari la un bataus cu diploma? Meriti batutalaughing

| 01042004 explică (pentru GreenVoid):

Da' fata ei a cerut bataie

| GreenVoid a răspuns (pentru 01042004):

Te inteleg perfectlaughingPai vezi cum faci atunci daca nu poti singura adu.ti intariri laughing

| GreenVoid a răspuns:

Frateee mai bine imi iau bataie decat sa-mi iau parintii ca garda de corplaughingPlus ca niciodata da niciodata nu te bagi la bataie cand tu nu stii sa te bati acum te.a mancat stai la scarpinat n.ai ce sa facilaughingDai cu ce ai la indemana cand o sa vada ca te pune greu jos se resemneaza ealaughingBafta la bataie!

| 01042004 explică (pentru GreenVoid):

A facut 7 ani de lupte libere si ma bate mar

| AlexG98 a răspuns:

Garda de corp? N-ai vrea sa stea un politist la fiecare elev sa-l duca acasa ca sa nu fie batut? esti amuzanta rau...