| PopStarInMyMind a întrebat:

Eu nu inteleg cum unii oameni reusesc sa fie partial perfect! Adica, sa se descurce bine la tot, sa asrate mereu bine, reusesc sa faca tot ce-si propun si mai sunt si fericiti! Nu inteleg cum reusesc! As vrea sa incerc si eu sa fiu mai buna la unele lucruri, dar nu inteleg cum sa-mi organizez timpul si ce anume sa fac ca sa fac lucrurile perfecte.Stiu ca perfectiunea nu exista si ca ar putea sa devina plictisitor sa fii perfect, dar vreau sa incerc pentru ca nu am fost niciodata buna la toate!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Http://psiholistic.ro/blog/2011/03/a-fi-sau-a-nu-fi-pozitiv-sau-negativ/ exista fericirea si implinirea tuturor dorintelor, fiind optimista viata ta are un schimb radical si cum multi se plang in Romania tu o poti duce bine nu inseamna ca trebuie sa asculti lumea. Multi/e nu cred in asa ceva dar mie mi-a mers acest truc si imi cunosc viitorul deoarece mintea face toate planurile. Dusmanii si cei care o duc bine cunosc acest mister, ei sunt optimisti in fiecare moment, nu te-ai gandit de ce omul bun si sarac o duce rau? Pentru ca e pesimist si atrage gandurile negative.

| NoPersonMe a răspuns:

Buna! Si eu ma incadrez intre acele persoane, dar daca ai observa mai bine, de obicei au un zambet fals.Adica au probleme si nu arata acest lucru, ba din contra le motiveaza sa fie o persoana mai buna.