| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt bi, sau gay, sau nu știu. Despre asta vreau sa scriu (pentru cei care dau cu hate, nu noi alegem chestia asta, cel puțin în cazul meu)
Am avut multe ocazii sa fac cu fete, dar nu am facut-o și nu știam de ce. (am 15 ani, asta s-a întâmplat mai demult) eram cuminte, timid, nu aveam curajul. Plus ca stima de sine a plecat în vacanta cam de când ma știu. De vreo 2 ani mi-am dat seama ca sunt bi, în prezent mergând încet spre gay, atracția fata de fete trecând tot mai mult. Îmi e frica. Nu vreau sa fiu gay. Mereu am visat la o familie cu o EA, plus ca n-aș mai putea suporta hateul și pentru faptul ca sunt gay/bi. Am avut ocazia de a fi cu un băiat dar nu am vrut pentru ca mi se părea ca nu sunt destul de bun pentru el. Plus ca el cauta doar s*x și eu nu prea. Adică eu chiar caut pe cineva care sa tina la mine și în bratele cui sa ma simt iubit, nu folosit. Și nu am nici stima de sine, nu am curaj și nu îmi convine nici mărimea... Îmi e frica sa nu rada de mine sau sa dea mai departe... Am avut o perioada în care nu mi-a pasat de ce spun ceilalți și eram foarte bine, eram happy, dar apoi a venit problema asta și de asta nu pot sa trec cu vederea pur și simplu. Eu nu m-aș putea accepta asa, cum m-ar accepta cei din jur? Nu de mult am scăpat de bullyng și nu mai vreau.
Putin ajutor, măcar sa ma simt mai bine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Navzharah a răspuns:

Salut Ionut,

Crede-ma pe cuvant ca societatii in care ne aflam, nu-i pasa. Te poti duce in pielea goala afara si sa vezi ca rad 2, 3 oameni de tine si ai sa vezi ca dupa o zi nu-i mai pasa nimanui. Nu te gandi la toate nebuniile posibile fiindca adevarata lupta este cu tine. Vezi ce te atrage mai mult, incearca si cu o fata si cu un baiat si mai intai in locuri retrase daca te simti mai in siguranta. Fa tot ce vrei tu fara sentimentul ca cineva te vorbeste de rau, uite-te la marii cantareti, rockeri, uite-te la Marilyn Manson sa vezi ce still are, crezi ca i-a pasat ca l-a facut lumea in toate felurile? Omul e realizat.
Succes!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mărimea nu contează (desigur, dacă e totuși între limite rezonabile). Cine ar râde de tine, nu se gândește că există și pentru el vreun individ de 10 ori mai pulos ca el, care l-ar face și mai de râs?!?
Cât despre orientarea ta sexuală - e mult prea devreme să fii sigur. E ok să fii diferit, totul e să începi tu să te accepți așa cum ești. După aia, o vor face și cei din jur. Bine, poate nu chiar toți, dar de ce ar trebui să mulțumești chiar pe toată lumea, când de fapt singurul care contează aici ești doar TU?!?

| Ionut123987 a răspuns (pentru mihai69):

Mda... Chiar e o problema și cu multumitul. Chiar vreau sa mulțumesc pe toată lumea.

| frestyfd222 a răspuns:

Sunt la fel ca multi.nu imi plac baietii dar imi plac penisurile