| Andreea_2287 a întrebat:

Eu sunt clasa a 9a si ca uniforma, toti trebuie sa purtam camasi sau bluze tricouri orice e bleumarin sad. Fetele care se pricep...cu ce as putea sa asortez?

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Deci adevarul e ca dintr-o uniforma plictisitoare poti crea o tinuta cool, trebuie sa ai imaginatie si cate ceva din toate (esarfe, bratari, cercei etc.).
La tinuta :
- o camasa alba, poate fi simpla dar cu siguranta sa o asortezi cu o vesta scurta din blugi albastru inchis spre negru daca nu iti permite alta culoare, combinata cu o pereche de blugi negrii sau albastrii stramti, si niste balerini albi sau botine albe, eventual negre. Ca accesorii poti adauga o pereche de cercei stil perle, albe, si doua sau posibil trei bratari mai simple, daca e incarcata doar una, deoarece o tinuta incarcat tinde la putine accesorii.

- o camasa alba sau neagra dar sa nu fie simpla, cu blugi stramti (logic), bleumarin sau negrii, si niste balerini in picioare. La tinuta asta mai multe accesorii : cercei mai lungi, bratari mai multe (3-4). Si o cravata neagra daca e camasa alba, si daca camasa e neagra o cravata alba, pe care sa atasezi ceva dragut, dar cravata sa nu fie simpla. Mai tare ar fi sa fie alb- negru.

- cand e mai rece, poti purta o bluza cu gat (helanca) alba, si peste un pulover stil tricou negru, sau bleumarin, cu blugi negrii stramti, si orice in picioare in afara de adidasi.

| Malvina24 a răspuns:

Albastrul este culoarea verii si inspira prospetime, incredere, relaxare. De aceea, albastrul se asorteaza foarte bine cu nuante deschise. Oricine a incercat combinatia jeans - top (tricou) alb, tocmai pentru ca reprezinta un ansamblu placut. De asemenea, albastrul se imbina foarte bine cu nuante mult mai inchise. Culorile analoage pentru albastru sunt verde si violet, astfel ca nuantele foarte deschise de verde sau violet se asorteaza cu cele inchise de albastru. Albastrul poate fi combinat si cu oranj, culoarea sa complementara.

NU: Combinatie de albastru cu rosu sau galben.

| larrii a răspuns:

Eu in generala dintra I-a pana intra 8a am avut o uniforma care era obligatorie. trebuia sa purtam o camasa afurisita bleu laughing)

pai ce sa iti spun eu tie, se asorteaza cu orice. daca e camasa, o poti purta cu orice tricou pe dedesubt doar cu conditia ca [virgula] camasa sa fie descheiata big grin sau hai 2-3 nasturi incheiati.laughing apoi merg foarte bine si maieurile, si bluzele cu maneca lunga pentru iarna... iar pe deasupra merge si un hanorac in caz ca e frig sau ceva... si ca pantaloni merge orice tip, si papucii la fel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. daca tot e uniforma ar merge o helanca(camasa) alba, blugi negri stranti... poate o cravata cu o culoare mai tipatoare sa iesi din comun sau niste brose sau niste insigne puse pe o vesta