| XanderLightBow a întrebat:

Sall, ati auzit ca la anul la fiecare scoala, liceu, facultate, etc guvernu o sa ne puta sa purtam toata javra aia de uniforma? Adica fara tricouri comode, fara adidasi sport, fara blugii comozi, nici macar camasi fara maneca crying((((
CHiar nu e corect, voi ce credeti, ar fi nevoie de o revolta pentru a scapa, e aiurea, nu?

Ce credeti?

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

In liceul meu deja este obligatorie uniforma... pe tim de iarna este destul de bunicica, tine de cald, dar vara este un dezastru, prea cald, uniforma aia e prea in plus, transpiri in ea, si nu este mai deloc confortabila.
Oricum, nu prea ai ce face, fiecare scoala cu regulile ei, poate nu toate v-or avea uniforma, sau nu v-or fi atat de stricti la haine cum sunt profi din liceul meu...

| XanderLightBow explică (pentru MenInShadow):

La mine la scoala e naspa, uniforma are multe piese : peste camasa mereu vesta si peste ele si sacou, noi murim deja de cald doar intr-o vesta, dar in tot ala, dar stiu ca cei din clasa 7 si 8 sigur nu le vor purta. Si in plus mai are si carouri urate rau.

| MenInShadow a răspuns (pentru XanderLightBow):

Oh, deci la voi e mai rau, noi venim la scoala intr-o camasa, pantaloni de uniforma si sacou, cam atat.
In rest, adidasi, camasa alba, dar poate sa fie cu maneci scurte, ghiozdan de care vrem noi, parul, lung/scurt, doar sa u fie vopsit.
Deci la voi e mai raulaughing

| Ioonela a răspuns:

Sper ca nu o sa fie asa. la mine in liceu nu exista uniforma. Fiecare se imbraca cum vrea si chiar nu imi doresc uniforma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heeey!:*Nasoool.La mine la scoala cica este obligatorie uniforma.Noi fetele avand sarafane dinalea stil anii 80 le bagam frumos in geanta si le luam la anumite ore.laughingUrasc faza asta cu uniformele, mai bine ne-ar da la toate scolile/liceele veste comode bine inteles la fiecare scoala un model diferit.winkingĂstia cu legile lor tampite n.au nici o ocupatie si arunca cu legi aiurea.laughing Ma enerveaza chestia asta.Dar cred ca vor renunta la ideea asta si chiar daca vor fi obligatorii uniformele nu cred ca elevii le vor purta pentru ca exista o lege de rahat.happyParerea mea.big grin

| GreenEyed a răspuns:

Doamne fereste! La noi uniforma inseamna un tricou albastru si nici macar pe ala nu-l purtamlaughing. Uniforma?! NUUU.