| AdeeLinee a întrebat:

Eu sunt in Germania si la vara vreau sa vin in Romania.Problema mea:Am 16 ani, parintii mei sunt divortati de mult timp iar eu port numele tatalui, mama nu poate venii cu mine din cauza serviciului.La avion nu am nici o sansa. Vreau sa vin in tare singura si sa nu am pronleme la granita.Stiti cumva o modalitate buna pentru mine(eventual acte) pentru ca vreau sa plec cu Atlasibul singura si sa nu am surprize pe drum.Va rog ajutati-ma! Multumesc.

1 răspuns:
| Dawn a răspuns:

La 16 ani esti minora si din cate stiu eu nu ai voie sa treci granita neinsotita (nu sunt foarte sigura de asta)... Stiu doar ca daca ai veni cu avionul nu ai avea probleme.