| JensenB a întrebat:

Bună, eu sunt un baiat timid, din păcate, şi am câteva întrebări

Nu am avut prietena niciodata, dar am fost indragostit de cel putin trei ori. Ultima fata de care am fost indragostit, cred ca am fost indragostit de ea trei ani si la jumatatea clasei a opta am realizat ca trebuie sa o uit.
La sfarsitul clasei a opta am reusit cu greu sa o uit, am fost fericit pentru un timp mai exact vacanta de vara, cum am spus eram fericit, singur fara nici-un gand legat de fete.
Apoi anul acesta (2010-2011) am inceput liceul, eram fericit si curios in legatura cu noii mei colegi.
Au trecut patru luni si mare parte dintre colegii mei sunt niste cretini! Fac misto de mine in fiecare mod posibil.
Colegii mei sunt niste cretini care vorbes in timpul orelor, beau, fumeaza, chiulesc, sunt nestimtiti cu profesorii.
Si apoi intr-o zi o profesoara a zis ca o sa faca cu noi un "exercitiu psihologic", exercitiul era, ca trebuia sa spunem numele a doua fete sau femei celebre, si doua cantece gen slow/love songs ( Eu cred ca exercitiul asta a fost inutil si umilitor in mare parte ).
Acel exercitiu m-a facut tinta cretinilor.

DIALOG : dintre mine si profesoara, ( daca vi se pare irelevant dialogul sau faptul ca este prezent sa spuneti).

prof: Bogdan! este randul tau, haide nu fii timid!
eu: Nu va suparati dar chiar este necesar asa ceva? De ce trebuie sa stiti ce preferinte am eu la fete sa ce cantece prefer?
prof: Da! Este, si cred ca acest exercitiu ma ajuta pe mine sa te cunosc mai bine dar si pe noii tai colegi.
eu: OK, lasati-ma o secunda sa magandesc.
eu: Cred ca fete aleg prima Yvonne Strahovski si Kate Beckinsale.
eu: si cantege aleg, "The Droge & Summers Blend - Two Of The Lucky Ones" si poate "Oh My love my darling - Roy orbison".
eu: gata!
prof: Sunt niste alegeri foarte interesante, ma surprinde ca nu ai ales ceva de genul, stiu si eu Angelina Jolie sau pe alt cineva, unei fete i-ar placea cum gandesti.
eu: Deci in principiu trebuie sa aiba par lung, sa fie bruneta sa bonda, ochi albastri sau caprui, sa fie inalta si sa te iubeasca?
eu : H.h. da cam asa ceva.
prof: In final inainte sa se sune de iesire si findca tu ai fost ultimul pe care l-am intrebat imi poti spune de ce ai ales-o pe Yvonne Strahovski?
eu : Nu, nu pot, cred ca am spus destule despre preferintele mele si despre viata mea personala, acum cred ca merit si un pic de intimitate.
prof: OK, eram doar curioasa.

-unele dintre colegele mele se uitau cam ciudat la mine dupa acea ora.
Despre mine:

-am 1, 75 m. ochi caprui deschis, parul este saten spre negru, si port ochelari, nu pentru ca a-si avea mari problema. cu ochii ci doar ca trebuie sa ii port.
Eu vreau sa fiu actor, deoarece mama mea a fost cantareata, si ca am realizat in ultimii ani ca pot sa imit multa lume (familie, prieteni).
Familia mea imi zice ca sunt frumos si ca exagerez si ca este doar o faza din viata mea.
Intrebarile mele sunt urmat.:

O sa gasesc o fata frumoasa care o sa ma iubeasca?
Sau o sa raman singur pentru ca sunt timid si toate fetele ma cred bleg?

In final le multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca, si celorlalti va spun sa lasati remarcile inteligente pe seama celor inteligenti.

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

Deci bogdy draga in primul rand mi-a placut compunerea ta( cateva greseli gramaticale dar se acceptalaughing! acum la modul cel mai serios iti raspund la cele 2 intrebari: o sa gasesti o fata frumoasa(dar ai de grija aici. pentru ca o fata frumoasa pentru mine cel putin inseamna 30% aspect fizic si 60% cel psihic, moral cum este, cum se compoarta, ce impartasim am2 si asa mai departe cei 10% fiind factori perturbatori) dar trebuie sa stii sa "pui mana pe ea"atunci cand o vei gasi, pentru ca fiecare isi gaseste jumatatea, iar singur SIGUR nu o sa ramai, pentru ca pentru fiecare exista cineva acolo si o vei gasi...iar in privinta cu loserii "aia" care spuneai ca te fac "in fel si chip" nu`i baga in seama pentru ca nu ei trebuie sa te inflenteze in viata ci lucrurile importante laughing asa ca "deci " si "prin urmare" iti urez sa fi fericit si sa iti traiesti viata de burlac ca "maine poimaine" vei fi prins in bratele iubirii bineinteles reciproce ...bafta si toate cele bune

5 răspunsuri:
| doroteea a răspuns:

Cred ca o sa gasesti pe cineva si ar fi bine sa nu iti pese parerea colegilor tai rautaciosi (nu vreau sa le zic pe nume). Ar fi bine sa iti faci cativa prieteni cu care sa poti vorbi si in care sa ai incredere. Asta ma ingrijoreaza si pe mine la liceu, faptul ca n-o sa imi fac prieteni, dar sper ca o sa fie bine. (sunt clasa a8-a acumhappy )
Succes sa iti mai ridici moralul si stai linistit ca vei gasi pe cinevahappy.
Apropo ca esti anul 1 la liceu, poti sa-mi trimiti mesaj si sa-mi spui la ce profil esti si cam cum este acolo? incerc si eu sa-mi fac o idee, fiind clasa a8-a. happy

Răspuns utilizator avertizat
| alissu a răspuns:

Desigur ca vei gasi! Nu te lasa descurajat.Sunt sigura ca vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si nu este deloc un defect sa fi timid.Cateodata este mult mai bine sa taci decat sa vorbesti prosti, iar fetele care te considera bleg nu merita nici o atentie din partea ta.Continua sa cauti fata ideala si sigur ca o vei gasi big grin succes!

| Babyy_3377 a răspuns:

Ei.stii tu, fiecare isi are jumatateawinking! Si nu trebuie sa pui la suflet ce zice lumea din jurul tau, nu i mai baga in seama si o sa vezi ca o sa se plictiseasca sa te mai "atace"din pct. de vedere emotional!

| mihaaaaa a răspuns:

Si eu am aceasta defectiune dar eu mai am si aparat dentar si nimeni nu se iuta la mine poate ca sunt prea grasuta sau nu stiu dar odata in viata o sa vezi ca nu este asa cum zici tu eu sunt convinsa ca in vitorul apropiat sau indepartat vei gasi pe cineva sa te iubeasca asa cred si eu eu sunt fata si am observat ca fetele din ziua de astazi sunt prea fitoase! eu nu sunt asa!