| JensenB a întrebat:

Bună, eu sunt un tip timid, din păcate, şi am câteva întrebări
Nu am avut prietena niciodata, dar am fost indragostit de cel putin trei ori. Ultima fata de care am fost indragostit, cred ca am fost indragostit de ea trei ani si la jumatatea clasei a opta am realizat ca trebuie sa o uit.
La sfarsitul clasei a opta am reusit cu greu sa o uit, am fost fericit pentru un timp mai exact vacanta de vara, cum am spus eram fericit, singur fara nici-un gand legat de fete.
Apoi anul acesta (2010-2011) am inceput liceul, eram fericit si curios in legatura cu noii mei colegi.
Au trecut patru luni si mare parte dintre colegii mei sunt niste cretini! Fac misto de mine in fiecare mod posibil.
Colegii mei sunt niste cretini care vorbes in timpul orelor, beau, fumeaza, chiulesc, sunt nestimtiti cu profesorii.
Si apoi intr-o zi o profesoara a zis ca o sa faca cu noi un "exercitiu psihologic", exercitiul era, ca trebuia sa spunem numele a doua fete sau femei celebre, si doua cantege gen slow/love songs ( Eu cred ca exercitiul asta a fost inutil si umilitor in mare parte ).
Acel exercitiu m-a facut tinta cretinilor.
DIALOG : dintre mine si profesoara, ( daca vi se pare irelevant dialogul sau faptul ca este prezent sa spuneti).
prof: Bogdan! este randul tau, haide nu fii timid!
eu: Nu va suparati dar chiar este necesar asa ceva? De ce trebuie sa stiti ce preferinte am eu la fete sa ce cantece prefer?
profbig grina este, si cred ca acest exercitiu ma ajuta pe mine sa te cunosc mai bine dar si pe noii tai colegi.
eu: OK, lasati-ma o secunda sa magandesc.
eu: Cred ca fete aleg prima Yvonne Strahovski si Kate Beckinsale.
eu: si cantege aleg, "The Droge & Summers Blend - Two Of The Lucky Ones" si poate "Oh My love my darling - Roy orbison".
eu: gata!
prof: Sunt niste alegeri foarte interesante, ma surprinde ca nu ai ales ceva de genul, stiu si eu Angelina Jolie sau pe alt cineva, unei fete i-ar placea cum gandesti.
eu: Deci in principiu trebuie sa aiba par lung, sa fie bruneta sa bonda, ochi albastri sau caprui, sa fie inalta si sa te iubeasca?
eu : H.h. da cam asa ceva.
prof: In final inainte sa se sune de iesire si findca tu ai fost ultimul pe care l-am intrebat imi poti spune de ce ai ales-o pe Yvonne Strahovski?
eu : Nu, nu pot, cred ca am spus destule despre preferintele mele si despre viata mea personala, acum cred ca merit si un pic de intimitate.
prof: OK, eram doar curioasa.
-unele dintre colegele mele se uitau cam ciudat la mine dupa acea ora.
Despre mine:
-am 1, 75 m. ochi caprui deschis, parul este saten spre negru, si port ochelari, nu pentru ca a-si avea mari problema. cu ochii ci doar ca trebuie sa ii port.
Eu vreau sa fiu actor, deoarece mama mea a fost cantareata, si ca am realizat in ultimii ani ca pot sa imit multa lume (familie, prieteni).
Familia mea imi zice ca sunt frumos si ca exagerez si ca este doar o faza din viata mea.

Intrebarile mele sunt urmat.:

O sa gasesc o fata frumoasa care o sa ma iubeasca?
Sau o sa raman singur pentru ca sunt timid si toate fetele ma cred bleg?

In final le multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca, si celorlalti va spun sa lasati remarcile inteligente pe seama celor inteligenti.

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Buna! In primul rand mi s-a parut foarte interesanta discutia ta cu profesoara, esti un baiat mai diferit de majoritatea pe care ii cunosc. La mine in clasa toti baietii fumeaza, beau, se drogheaza si mai nou au inceput si fetele sa faca asta. Si in plus le place sa rada si sa faca misto de oricine.
Consider ca esti destul de inalt si nu are importanta daca porti sau nu ochelari. Si eu am purtat dar nu mai trebuie sa port, cel putin mi s-a zis ca nu mai am probleme. Unora dintre noi le sta mai bine cu ochelari decat fara.
Incerc sa iti raspund la intrebari :
1. O fata sigur o sa gasesti, trebuie doar sa iti faci curaj si sa incerci sa intri in vorba cu ea, sa o impresionezi cumva. Acum nu stiu ce sa iti spun, daca o sa fie frumoasa sau nu, important e sufletul si cel mai important sa te iubeasca. Acum mai greu se gasesc fete "cuminti".
Si eu sunt cea mai timida din clasa si cu greu mi-am facut cateva prietene dar acum dupa 1 an de liceu, m-am mai obisnuit si mi-am mai pierdut din timiditate. La fel imi pun si eu problema, la fel cum ziceai tu si eu sunt indragostita de un baiat din clasa de 1 an si jumate, mai exact de la inceputul clasei a 9-a si nu am indraznit sa ii spun pentru ca el e cel mai vorbaret din clasa, dar nu conteaza asta.
2. Unele fete prefera baietii mai timizi, nu trebuie sa te desconsideri, incearca doar sa fi putin mai indraznet.
Nu ai pentru ce sa ne multumesti, noi suntem aici ca sa raspundem si sa ajutam cum putem happy.
Sa nu iei in seama si sa nu pui la suflet ce spun colegii tai despre tine!

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Of...aproape ca mi-au dat lacrimile.
Ceva genu eram si eu inainte ( timid )
Cu timpul... am inceput sa uit ce e aia timiditate
Era bine inainte cand eram timid...
Dar problema era ca ...atunci cand se ivea o fata nu aveam tupeu sa o abordezstraight face
Acuma e invers dau de fete dar nu ma atrag din punctul hmm sentimental
Doar fizic ce pot spune?
Stii cum e...
Esti timid? esti luat de prost
Esti tupeist? esti luat de golan
Acuma asta e...
Uni nu prea stiu diferenta intre tupeu si nesimtire
E o mica limita...
Nu vei rezolva nimic daca vei deveni mai tupeist
Colegi se vor purta la fel cu tine
Cel mai frumos e sa faci in felu urmator
Ori pui mana pe o bata de ii bati de ii ia mama dracu (cea ce regret ca nu am facut acum. Asa mi s-a zis si mie sa fac si acu regrethappy )
Daca vrei sa vorbim te astept pe privat cu idd` tau.
Daca TU nu te RESPECTI alti nu o vor face'
Ce nas da sa dau timpul inapoi as schimba multe
Asta e singuru meu regret ca nu am avut tupeu cand a trebuit...

| Johnny_3797 a răspuns:

Salut,nu te teme vei gasim, fiecare are perechea sa in lume si a ta tot este.Intrebare este doar cind si gata.Nu vei ramine singur si nu esti bleg sa fost poate in alte companii atunci cineva ti-ar socoate raspunsurile fata de profesoare interesante si tot asa.

Sfaturi.Esti un baiat bun si interesant.Nu fi timid fi mai curajos, fiecare e unical arata lumei cit tu esti de unical.Sa ai mai multa incredre in sine si totul va fi bine

P.S. Sper ca te-am ajutat.Bine dara mult succeswinking

| dudutm a răspuns:

Mergi la sala, kickbox, o sa te ajute sa ai mai multa incredere cu tine. Incearca sa fi mai sociabil, mergi in oras cu prietenii/colegii ori de cate ori te invita.

| caramell a răspuns:

Fiecare fata are un gen de baiat care ii place.asa cum au si baietzii.Stii proverbul:fiecare sac are peticul sau.O sa gasesti o fata care o sa te iubeasca(iti garantez)si atunci o sa fi cel mai fericitbig grin

| Xperson a răspuns:

Mdaa...lunga poveste

| CherryHugs17 a răspuns:

Lucrul care pe mine ma deranjeaza la cei mai multi romani e ca toti vrei fete sau baieti care sa arata Fffffff bine. Puneti prea mult pret pe cum arata o persoana. Acum sa iti raspund la intrebae da o sa gasesti pe cineva dar asta nu inseamna ca o sa arate ca un model. Si incearca sa treci peste timiditate mie asta nu imi place la un baiat. La inceput da e cute ca esti timid da dupa numai. La majoritatea fetelor nu le place sa traga de baieti sau sa faca ele primul pas.

| Duminica_Eduard_1993 a răspuns:

Doar pentru ca esti mai timid nu inseamna ca nici o fata nute place. Dinpotriva multor fete le plac chiar mai mult baieti timizi decat golani deci sfatul meu este sa te bagi in discutie cu fata pe care o placi.