| Alinutza02 a întrebat:

Buna, eu trec in clasa a 9 a si ma duc la un profil de stiinte sociale. Cand mi-am depus dosarul am aflat ca e intensiv engleza si trebuie sa dau testul in 28 august. Intrebarea mea este: Daca nu i au testul ce se v a intampla? Va rog raspundeti daca ati fost in aceasta situatie sau aveti prieteni care sunt. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Anooonimmm21 a răspuns:

Daca nu iei nota de trecere il dai din nou in semestrul 2, si daca nu il iei nici atunci te vei transfera la alt profil din acelasi liceu happy cel putin asa este la liceul la care a intrat sora mea care este in aceeasi situatie

| Alinutza02 explică (pentru Anooonimmm21):

Multumesc mult

| Anooonimmm21 a răspuns (pentru Alinutza02):

Nu ai pentru ce happy

| Nemessys a răspuns (pentru Anooonimmm21):

Stai putin. Deci ea daca pica, pierde un an? Adica inloc sa fie in a10-a, o sa fie in a9-a?

| Anooonimmm21 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu. Adica daca nu trece testul acum, il mai da o data in semestrul 2 si daca nici atunci nu il trece in a10a se transfera si o sa fie a10a normal, doar ca la alt profil

6 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Eu nu am auzit NICIODATA ca trebuie sa dai un test ca sa intri la un anumit profil in clasa a9-a. Sigur nu ai scris gresit si de fapt treci in clasa a10-a?

| Alinutza02 explică (pentru Nemessys):

E un examen pentru cei care vor neaparat sa fie la un profil cu engleza, dar nu l-au luat in a 8 a sau vor sa incerce. Stiu e cam ciudat.