| Aghsndn a întrebat:

Sunt clasa a 9 a şi vreau să mă mut/transfer la altă clasă, dar la acelaşi profil şi acelaşi liceu. Dece medie am nevoie ca să mă mut/transfer? MEDIA DE ADMITERE sau MEDIA DIN SEMSTRUL 1? VREAU RĂSPUNSURI CLARE ŞI CARE RĂSPUND LA ÎNTREBĂRILE PUSE PRECEDENT. Vă rog, dau fundă!

3 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

Eu știu că media de pe semestrul 1 trebuie să fie mai mare cel puțin decât cea mai mică medie din clasa în care vrei să te muți. Deci, contează media de pe semestrul 1.

| Aghsndn explică (pentru Clytia):

Da,dar dacă vor maj mulți colegi? După ce medie se va face transferul?

| Clytia a răspuns (pentru Aghsndn):

Tot după media de pe semestrul 1. Puteți să fiți mai mulți de 30 în clasă. Să-ți dau un exemplu, în clasa mea, s-au mutat de pe a 10-a vreo 5 copii la altă clasă, de pe același profil.