| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu stiu in cine sa mai am incredere; am niste prieteni care sunt frati. Ii cunosc de 5 ani, mai saraci decat mine. Ne intelegeam foarte bine pe atunci dar de 3 ani m-am mutat de langa ei deoarece am fost vecini eu stateam la vila iar ei la casa si am vrut din nou la bloc.

Intotdeauna mi-a fost mila de ei; fiindca nu aveau atatea posibilitati ca si mine iar eu sunt o fata miloasa cu ceilalti. De ceva timp de cand sunt mai "populara" pe net, pe Youtube au cam inceput sa ma foloseasca, inainte veneau la mine foarte fericiti iar dupa incepeau sa isi faca poze si ultima data practic sa ma puna sa-i si pun in vlog-urile mele ca sa aiba ce sa arate pe la taranii de acolo verisori habar n-am...

Incepeau sa ma foloseasca logic pentru nevoile lor si deoarece sunt saraci ii scoteam la mall, le cumparam haine, parfumuri. Incepeau sa se poarte din ce in ce mai ciudat cu mine, sa imi zica chestii gen daca nu vii sa ma iei nu mai vb cu tine, poti sa imi dai block nu iti pasa de mine etc si chiar sa ma si injure.

Dar, tatal lor e vecin cu noi aici unde stam. ( Are doua sotii si mda. )

Recent ( azi ) am ajuns practic la limita, deoarece compasiunea pe care o simteam pentru ei s-a transformat in ura cred fiindca azi dimineata unul din prietenii mei trebuia sa vina la mine fiindca imi spunea ca il lasa tatal lui sa ne jucam sa facem vlog... ( pe sora lui nu o lasa ca avea treaba prin casa ). L-am sunat pe tata, i-am dat bani ( 100 lei e drumul pana acolo pentru gaz ).

Si surpiza este ca tata l-a luat, cand a ajuns in Bucuresti spunea ca se duce la tatal lui sa faca baie ( sunt foarte murdari ) si n-a mai venit. Cand l-am sunat spunea ca vine saptamana viitoare la mine dupa ce azi dimineata se ruga sa vina aici. I-am zis sa nu mai vina ca isi bate joc de mine daca face asa si pentru ca m-a mintit apoi mi-a dat block peste tot (Facebook, whatsapp ) iar mai incolo a postat pe tiktok un videoclip ca e prin Bucuresti si bine-inteles ca tot acasa la tarani s-a intors.

Am observat ca de ceva timp se poarta ciudat dar inainte nu era asa. Dar sora lui era super ciudata si rea mai ales de cand eu cu fratele ei am devenit prieteni mai buni de cand ma tot copia cu vlog-urile dar acum degeaba.

Efectiv nu stiu ce sa fac. M-as gandi sa fac un storytime povestind ce am patit azi pentru vlog dar mi-as face si "prietenii" de ras si eu nu sunt asa.
Dar totusi cred ca este si vina mea ca i-am cam invatat cu viata la oras...

Multumesc ca ati citit pana aici sad
Voi ce sfat imi dati?

DAU FUNDITA VA ROG 3:

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Asa s-au invatat. nu o sa se schimbe, au profitat si ei dupa tine apoi insulte. Rupe prietenia si gata. Apropo. vreau sa vad si eu vlogurile tale pentru ca urmaresc multi youtuberi.

| Copila2016 a răspuns (pentru Sofer):

Multumesc!

Eu sunt #SandraVlog pe YouTube dar am niste vlog-uri praf.
https://www.youtube.com/channel/UCIdjx_1DKVJhfkxcbh_cJKQ/videos

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care e canalul tau?