| cristianapanda a întrebat:

Buna fetelor. Am 12 ani si de vreo 3 zile au început să îmi apara pete galbene pe slipi..si am niste dureri de burta destul de mari...credeti ca e vorba de menstruație?
FUNDĂ

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca scurgerile vaginale mai abundente coroborate cu durerile abdominale sa reprezinte de fapt un semnal ca se apropie debutul scurgerilor menstruale. Sa fii pregatita pentru orice eventualitate cu 2-3 absorbante in geanta de scoala.Ar fi bine sa o anunti si pe mama ta de marea schimbare ce este pe cale sa se produca in viata ta.Multa sanatate