| anamariacurcubeu a întrebat:

Buna fetelor! Am 12 ani si inca nu mi-a venit menstruatia si sunt curioasa sa aflu mai multe lucruri.Va rog daca puteti sa imi spuneti cand v-a venit prima data, cum i-ati spus mamei si ce absorbante folositi si le recomandati(zilnice si menstruale). Multumesc si va rog sa nu radeti de intrebarea mea!

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Aveam vreo 11 ani cred si purtam niste pantaloni galbeni, i-am aratat mamei care avea o punga cu tampoane luate de la serviciu, mi-a dat unu, m-a invatat sa il pun si gata, adios.
Nu rade nimeni de intrebarea ta, ce dracu.
Raman la parerea ca always sunt cele mai ok. La protejslipuri sunt faine Discreet, nu-s asa groase, sunt catifelate si miros misto