| katerina a întrebat:

Buna fetelor! Am o problema si nu stiu ce sa fac. Am 14 ani si urmeaza un eveniment si fiindca pica cam aiurea va trebui sa folosesc un tampon. Este pentru prima oara cand voi folosi, va fi dureros cand il voi introduce? Voi avea vreun disconfort? Cum imi dau seama ca l-am introdus bine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i indicat ca virginele sa foloseasca tampoane interne, din multe motive.
Foloseste ceea ce folosesti de obicei, ca oricum nu poti risca sa porti chiloti tanga si va trebuii sa mergi la fiecare 2-3 ore, la toaleta si sa te controlezi sau sa te schimbi.

| Andreeush a răspuns:

Nu e indicat să folosești tampoane la vârsta ta.

| 666Demon666 a răspuns:

Nu ai cum sa "il introduci"...

| flaviacassandra a răspuns:

Buna! Deci, am niste sfaturi pentru atunci cand o sa trebuiasca sa folosesti un tampon pentru prima data: primul sfat, cumpara un pachet de OB-uri mici (cei mai mici pe care ii poti gasi), al doilea citeste bine instructiuniile de pe foaia pe care o s-o gasesti in pachet, al treilea iti recomand sa te uiti la niste videoclipuri de pe Youtube de cum ar trebui sa folosesti tampoanele interne, al 4lea relaxeazate, incearca sa nu fii nervoasa pentru ca asta te va ajuta mult!(Apropo scuze daca am gresit ceva, sunt din alta tara)