| ιυвιтα a întrebat:

fetelor m-ati putea ajuta?
Cand sunt pe stop ma doare destul de tare burta, e o durere acceptabila dar de lunga durata adica aceasta durere tine din prima zi pana in ultima zi de menstruatie.
Intrebarea mea ar fi:
Este bine sa tii dieta cand esti pe stop?
Acum ca a venit vacanta, m-am decis sa slabesc dar dupa cum vad...nu voi putea
Ms Anticipat!
Plz vreau sfaturisad

2 răspunsuri:
| denisssa a răspuns:

Salut!
Cred ca nu conteaza daca ti dieta cand esti pe stop numai sa te simti tu bine adica daca te doare burta si nu mananci nimic poate fi mai rau, depinde ce intelegi tu prin dieta.
Sper ca te-am ajutat
happy

| R100 a răspuns:

Dieta se poate tine in orice moment din viata unui om. Chiar este foarte bine sa mai luam din cand in cand o pauza de la mancare nesanatoasa. Dar trebuie sa stii cu exactitate cum si de unde iti doresti cu adevarat sa slabesti. Si sa iti pui de pe acum in cap ce iti doresti ( cateva kg asta fiind pana in 5 kg, sau mult mai drastic de la 10 kg in sus ) prin sport, sau doar prin redus de mancare nesanatoasa. Trebuie sa te gandesti bine inainte de toate si sa nu te bata gandul sa reduci tot din alimentatia ta deoarecee pe timpul de iarna organismul tau are nevoie de foarte multe dar in cantitati minime si sa stii cum sa mananci in nici un caz sa reduci tot din dorinta de a da jos, nu o sa faci nimic decat sa ai N stari de voma, N stari de lesin si altele... Ai grija ce faci si gandeste-te inainte sa incepi ceva.