| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor. Puteti sa ma ajutati? A folosit cineva dintre voi Gel pentru ras Silk Beauty de la Oriflame? E bun,te dai inainte sa te razi(cu lama),iti creste mai greu parul dupa aia(pe picioare si la subrat),la cate saptamani trebuie sa te razi? merci anticipat,

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Sincer eu nu cred ca poate exista ceva care sa incetineasca cresterea parului ( poate gresesc) dar daca nu te-ai facut pana acum deloc cu lama, o epilare cu epilatorul te va tine 2 saptamani ( ceea ce inseamna un timp destul de lung).
Gelul respectiv se da dupa ce te epilezi/razi si este pentru exfoliere urmata de o cicatrizare a eventualelor micro-rani (cel putin asta am gasit eu ca face) si nu pentru a incetinii cresterea firelor de par.

9 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Eu nu am folosit dar parerea mea e ca din moment ce folosesti lama nu conteaza gelul folosit pentru ca parul va fi la loc in trei zile si va deveni aspru si foarte des

| nameuser a răspuns (pentru Dana211):

Si atunci ce as putea folosi?

| Dana211 a răspuns (pentru nameuser):

Ceara e cea mai bina dar e destul de dificil sa te faci singura deci cel mai indicat ar fi epilatorul sau crema depilatoare

| nameuser a răspuns (pentru Dana211):

Ok,am si epilator, e dureros dar suport.Si daca ma dau cu epilatorul, e necesar sa folosesc si acest gel sau altceva?

| Dana211 a răspuns (pentru nameuser):

Daca te dai cu gel sau alceva inainte ai toate sansele sa strici epilatorul (asta daca nu e din acela rezistenta la apa). In general nu trebuie sa te dai cu nimic inainte de a te face cu epilatorul

| nameuser a răspuns (pentru Dana211):

Da,stiu,chiar mi-au zis de unde l-am cumparat sa ma epilez pe uscat.Am avut in vedere dupa epilat, e necesar sa ma dau cu ceva pentru a incetini cresterea parului? Sau nu ajuta?

| nameuser a răspuns (pentru Dana211):

Si inca ceva, cu gelul asta de la Oriflame te dai dupa epilat sau inainte, ca nu scrie in catalog?

| nameuser a răspuns (pentru Dana211):

Ok.multumesc mult

| Dana211 a răspuns (pentru nameuser):

Cu placere happy

| Dana211 a răspuns (pentru nameuser):

Sincer eu nu cred ca poate exista ceva care sa incetineasca cresterea parului ( poate gresesc) dar daca nu te-ai facut pana acum deloc cu lama, o epilare cu epilatorul te va tine 2 saptamani ( ceea ce inseamna un timp destul de lung).
Gelul respectiv se da dupa ce te epilezi/razi si este pentru exfoliere urmata de o cicatrizare a eventualelor micro-rani (cel putin asta am gasit eu ca face) si nu pentru a incetinii cresterea firelor de par.