| Deni03 a întrebat:

Folosesc anticonceptionale Yasmin de aproximativ 8 luni iar luna aceasta am omis in prima saptamana o pastila.Mentionez k nu am avut contact sexual d aproximativ 2 luni si totusi menstruatia intarzie.Ce se intampla de fapt? Se poate aceasta intarziere si datoita schimbarii mediului climatic?

1 răspuns:
| AmelyRain a răspuns:

Eu iau anticonceptionale de ani de zile. Mi se intampla des sa uit sa mai iau cate una, asa ca o iau cand imi amintesc de ea. Nu am avut niciodata probleme cu menstruatia. Poti citi si prospectul din cutie, mi se pare ca acolo am citit cum trebuie sa faci cand uiti de una. Desi eu nu am luat niciodata cine stie ce masuri si am fost ok.