| coco97 a întrebat:

fratele meu acum 2 zile a facut si el varicela si mie aproape mi-a trecut... mie mi se poate intoarce varicela daca stau cu el? dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| micutadhampir a răspuns:

Nu. Daca ai facut deja, nu mai iei inca o data atat de repede. Teoretic, se spune ca daca ai avut o data nu mai iei, e o boala care se face o singura data in viata, dar virusul si-a modificat tulpina si exista o mica probabilitate, daca ai avut acum cativa ani sa iei din nou. Dar daca ai facut de curand nu mai faci acum.

5 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Nup big grin Varicela se fake o singura data :* Funda puppy dog eyes?

| tzze a răspuns:

Nu,varicela si restul bolilor copilariei le faci decat o singura data in viata.

| Zennooonn a răspuns:

Buna! Este imposibil acest lucru varicela, pojarul, varsatul de vant etc le ai doar o data in viata poti sa stai si cu 10000000000000 de pers care au varicela si tot nu mai faci. Sper ca te-am ajutat. Pa-Pa

| AnnaMarrria a răspuns:

Nu cred caci varicela se face de cat o data. si eu am avut varicela si am stat cu mama si ea n-a luat ca a mai facut o data. dar aveti grija ca acum este un virus f. periculos cu varicela asta. poti sa dai si in rujeola. insanatosire grabnica fratelui tau. love struck

| Silvia_7595 a răspuns:

Nu