| henry a întrebat:

Buna HELP, de la un timp in coace, mai precis de prin september, visam ce se va intimpla in viitor peste vreo citeva zile, dar nu am luat totul in serios am constatat ca e doar un vis dar peste vreo citeva zile sa intimplat ceea ce an visat, apoi imi apreau diferite intimplari ciudate, imagii in minte si vedeam clar ce sa va intimpla peste vreo 2 - 3 zile. Ma simt si pin in prezent ciudat pentru ca simt si stiu fara sa vreau ceea ce se va intimpla la scoala, acasa cu prietenii, e necesar doar sai privesc si stiu la ce se gindesc etc. Dar as vrea sa fiu cum eram inainte un baiat simplu si nu pot fi ca mereu sint pe ginduri si imi apar intimplari din viitor. HELP ce sa fac ajutat-ma please macar cu un sfat cum sa procedez, cum sa reusec sa inving acest mister. Daca voi spune cuiva despre ceea ce se intimpla cu mine ma va crede ca sint debil sau cu deleglari psihice. HELP DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Presupunand ca ceea ce spui este adevarat, sa stii ca ai un mare dar, 1 la un miliard de oameni au asa ceva, poate mai rar...deci e bine ca poti prevenii intamplarile neplacute din viitor, dar intr-un fel nu e bine sa stii ce va urma, e mai bine sa fii surprins pe moment.

Sfatul meu:consulta un psiholog, eventual un psiheatru, si nu iti fie teama ca nimeni nu te va considera nebun, ceea ce vb cu psihologul e confidential!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebun clar parerea mea fa-ti un control consulta un psihiatru

| geo_1061 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla.nu foarte des. dar la scoala am impresia ca unele lucruri sau mai intamplat.intr-o zi profa vroia sa ne predea o lectie. si eu ridic frumos mana.si zic: doamna dar neati mai predat o data. ea ma pune sa caut in caiet si surpriza. lectia nu era acolo.toti se uitau ciudat la mine. dar eu stiam exact despre ce era vb in lectie.