| MilkshakeShake a întrebat:

Hey am o problema. Actualul meu prieten s-a rugat de mine 5 luni sa fiu cu el si nu vroiam ca ii ziceam ba ca e mai mare ba ca mi se pare ciudat alea alea...laughing pana intr-un timp cand am acceptat. Acuma faza e ca el mi-o promis ca nu face ca fostul prieten si ca nu m'ar insela niciodata ca ma iubeste... el are acum 17 ani si eu 14 si de un timp incoace cam 2 saptamani nu neam mai vazut deloc pentru ca o venit un prieten de al lui din austria si toata ziua numa cu el sus jos sus jos si pe mine nici nu ma mai saluta daca ma vede si nici restul prietenilor. Cand intra pe mess vb frumos cu mine si intr-adevar el nu mo inselat si so purtat frum da nu stiu deja mi se pare ca lor cam luat apepe ce credeti ar trebui sa ma despart sau nu de el. Mentionez ca tin la el si miar cam parea rau sa nu mai fiu cu el avem 4 luni impreuna si nu stiu thinking dar nici asa nu imi place cum face acum. heEEEEELP!

Răspuns Câştigător
| anaid a răspuns:

Pai intelege`l si tu mai...prietenul ala din austria pleaca in austria dar tu ramai.Aceasta situatie nu este permanenta. Mie mi se pare foarte normal sa stea si cu el chiar si tot timpul cum spui tu.Trebuie sa il faca sa se simta bine in perioada in care sta in Romania.De indata ce va pleca lucrurile vor reveni la normal si tu o sa fii iar pe primul plan:*

6 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Mah inteleg si pe el eu venit prt lui dar daca continua asa vorbeste cu el si zii ca daca tot mai afce asa nu poti sta cu mainile in san si toata relatia voastra o sa se duca pe apa zambetuluiwinking

| gyovany95 a răspuns:

Pai... daca chiar il iubesti incearca sa vorbesti cu el pe tema asta...si explica-i ca tu chiar tii la el si amintestei ce ti-a promis, iar daca nu te mai vreasa spuna.pentru ca asa e normalhappy

| Mirela a răspuns:

DISCUTA cu el spune-i tot ce nu-ti convine intre 4 ochi fara mess/prieteni si daca vrea sa-ti dea si tie atentie sa iesiti mai des bine continuati dk nu oh go on gasesti tu altul chiar daca tii mult la el.si zii sa nu uite ca tipu ala v-a plecat in Austria.si el v-a ramane in Romaniawinking

Succes big hug Nu te lasa calcata in picioarewinking Nu-i foarte mare diferentta de 14-17 ani.pentru ca daca stai si vorbesti cu un tip de varsta ta[sa-l cunosti mai bine]. are in cap numai prostii copilarestiwinking oh go on.

| Mirela a răspuns:

Si eventual sa te impace si pe tine si pe tipu ala.sa iesiti toti 3winking

| alyx a răspuns:

Lasa ca mai are balta peste, gasesti u unu perfect. good luck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te saluta pe strada? dc? ii e rusine fata de prietenul lui? pe mine asta m-ar deranja rau, discuta cu el si spune-i cu nu te deranjeaza faptul ca nu mai iese cu tine dar totusi macar sa te salute... sau sa mai iasa si cu tine o data pe saptamana macar daca zici ca nu ati mai iesit de 2 saptamani

baftahappy