| alexandradana890 a întrebat:

Ieri am avut contact sexual cu iubitul meu și și a dat drumul îl mine, azi trebuia sa mi vina și nu mi-a venit și nici nu da semne să apară.
Credeți că aș putea rămâne gravidă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uneori ma intreb, de ce dumenzue va apucati sa faceti sex daca nici nu aveti habar cum se poate ramane insarcinata, sau daca stiti ca puteti lua boli de care muriti... Cati ani ai?
Educatie sexuala ai primit de pe undeva?
De ce faci sex fara sa ai nici cele mai elementare cunostinte de protectie?

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a fost intretinut cu 1-2 zile inainte de data de incepere a menstruatiei, adica in perioada ultimelor 9-10 zile 100% NEFERTILE a ciclului menstrual, chiar daca sperma este ejaculata IN VAGIN formarea sarcinii in acest moment al ciclului este 100% IMPOSIBILA. Poti sa devii linistita deoarece NU ai absolut nici un motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Teoretic erai in perioada infertila si sunt sanse mici sa fi ramas dar nu e imposil. Mai sunt cazuri din astea cand conceptia a avut loc la limita. Mai asteapta o zi doua se poate sa te fi inselat si sa ti vina mai tarziu. Oricum e prea devreme sa ti dai seama daca ai ramas insarcinata sau nu. Poti sa iei pilula de a doua zi dar are si efecte secundare si depinde si ce varsta ai. Cel mai bine ar fi sa intrebi farmacista inainte sa o iei si te va lamuri ea.

| rebe200515 a răspuns:

Dacă îți inarzie o zi nu e bai. Mie mi-a întârziat o luna