| Razvy2889 a întrebat:

Ieri n-am ajuns la practica pentru ca am adormit si acum am 3 absente. Trebuie sa le recuperez? Si cand? Pot sa il conving pe profesor sa ma lase sa recuperez maine pentru ca in august eu plec in Germania la un var.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bă da ești culmea, în loc să te duci să vorbești cu profesoru să-l întrebi PE EL dacă EL te lasă, întrebi aici de parcă am putea noi să știm dacă te-ar lăsa sau nu

| ywar a răspuns:

Asta inseamna responsabilitate. Cand vei avea un loc de munca, vei dormi probabil. Cere scuze cadrului didactic si recupereaza. Oricum nu vei recupera mai nimic. Maine e vineri si nu vine nimeni cu chef de treaba.

| Razvy2889 explică (pentru ywar):

Sunt singur si fara parinti, probabil cand voi fi mare si voi avea pe cineva apropiat ma voi trezi, dar acum a fost ghinion!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Asta trebuie sa-l intrebi pe profesor. Nu peste tot se recupereaza.
Dar daca te pune, poti sa faci intr-o zi dublu orelor si ai scapat.