| andreutza_5786 a întrebat:

Imi fac suvite cu violet de gentiana, tinctura castelanii si albastru de metil. Faza e ca as vrea sa-mi iasa albastru gen turcoaz cum i-a iesit la prietena, dar n-am mai vorbit cu ea demult si nu stiu cum sa o fac.Asa e si cu celelalte culori as vrea sa-mi iasa mai deschise. Nu stiti cum s-o fac asa?

Răspuns Câştigător
| dawnstar a răspuns:

Depinde de culoarea parului... daca o ai mai inchisa nu se observa decat la soare. daca esti blonda se vede bine.am incercat si eu ...culoarea de violet si verde nu se vede decat dupa cel putin jum de ora. iar, tinctura nu am folosit.

1 răspuns:
| dydutsa96 a răspuns:

Ce culoare are parul tau?
ca sa ti iasa culorile descise trebuie sa ai parul foarte deschis si trebuie sa diluezi ce; le 3 soultii in apa cam de 3 ori cantitatea lor dar cel mai bine o sa ti iasa daca iti faci suvitele albe cu vopsea sau cu apa oxigenata care e naturala si nu strica parul iar apoi sa te dai cu cele 3