| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Imi place de ceva vreme de un baiat. E cu mine la scoala. Saptamana trecuta cand am iesit de la scoala am observat ca parca mi.a zambit(am simtitca mi.a zambit... apoi nu stiu).Nu am vorbit niciodata, insa ni s-au intersecat privirile de multe ori.
El are 18 ani, iar eu 15.
1. Cum as putea sa ma apropii de el intr-un mod mai subtil?
2. Ce ar trebui sa fac ca sa vina el sa vorbeasca cu mine sau sa ma salute?
Am facut rost de numarul lui de la un prieten care ii cu el la biserica, insa ma simt ciudat sa ii scriu eu prima.
3. Ce as putea face sa ma tina minte si sa ma caute?

Va multumesc enorm pentru ca mi-ati raspuns.
Vreau cat mai multe pareri.
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Eu,odata,am vazut o fata! Cred ca m-am indragostit la prima vedere sau la a doua revedere.Am facut totul posibil sa fiu langa ea si sa-i fiu alaturi.Totul se intampla in 2008, in strainatate.Azi! Dupa 7 ani de cand suntem impreuna, tot in strainatate, avem un baiat de 6 ani, si sentimentele noastre sunt mai puternice decat atunci cand ne-am cunoscut.Ce treaba are aceasta relatare cu intrebarea ta? Daca sunteti facuti unul pentru altul, asa va fi.Nu-ti fie frica sa-ti etalezi sentimentele.Nu uita de asemenea ca un adevarat castigator, trebuie sa invete sa si piarda.

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună! Dacă îţi e mai uşor să te apropii de prietenii lui ( dacă ai o relaţie mai apropiată, să zic aşa, cu ei ) poţi astfel să te apropii şi de el. Sau pur şi simplu lasă ca totul să vină de la sine big grin. Oricum. Dacă vă e scris să fiţi împreună sigur aşa se va întâmpla. Baftă!

| Paulvasile10 a răspuns:

Ce ai putea vedea la unul de 18? el probabil te va folosi pentru sex si alte chestii perverse, uita-te la baieti de varsta ta!