| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Imi place de ceva vreme de un baiat. E cu mine la scoala. Saptamana trecuta cand am iesit de la scoala am observat ca parca mi.a zambit(am simtitca mi.a zambit... apoi nu stiu).Nu am vorbit niciodata, insa ni s-au intersecat privirile de multe ori.

El are 18 ani, iar eu 15.

1. Cum as putea sa ma apropii de el intr-un mod mai subtil?

2. Ce ar trebui sa fac ca sa vina el sa vorbeasca cu mine sau sa ma salute?

Am facut rost de numarul lui de la un prieten care ii cu el la biserica, insa ma simt ciudat sa ii scriu eu prima.

3. Ce as putea face sa ma tina minte si sa ma caute?

Va multumesc enorm pentru ca mi-ati raspuns.

Vreau cat mai multe pareri.

4 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

De ce nu il abordezi tu prima? Crezi in stereotipurile care impun ca baiatul sa se intereseze de o fata primul? Poate baiatul nici nu banuieste ca il placi si nu vrea sa se bage unde nu ii fierbe oala. Poate nu stie daca ai sau nu prieten, baietii au devenit mai precauti si lovesc numai cand stiu ca tinta e sigura, ca sa zic asa tongue Crede-ma, cea mai buna solutie e abordarea directa, la subiect. Cand il mai vezi, mergi la el si cere-i personal numarul, spune-i ca te plictisesti acasa si ca nu ti-ar displacea ca el sa te insoteasca candva la un suc afara. Daca stii ca ti-a facut ochi dulci, fii sigura ca nu te va refuza big grin Si de acolo vei vedea tu cum vor decurge lucrurile big grin Sa ai o zi buna :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe bune? 3 ani ii diferenta mare?
Si crede.ma nu ii cenu sa aiba prietena doar pentru distractie.

| ălacumarfa a răspuns:

E diferenta prea mare de varsta. Daca doar "ai simtit" ca ti a zambit, atunci e trist. Nu s ar uita la tine daca ai 15 ani, decat daca vrea distractie.

| NarutoFan134 a răspuns:

Abordeaza-l tu prima. Da-i un mesaj gen "Buna, ce faci?" chestii de genul asta. Daca esti sigura ca iti face ochi dulci si pentru el asta nu e o distractie, atunci eu zic ca te poti baza pe el, adica acum 3 ani este o difenta putin mai mare, dar vei vedea ca peste cativa ani nu va mai conta. Bafta laughing