| nicoletanicolae98 a întrebat:

imi place de un baiat care si lui ii place de mine doar ca nu am vorbit niciodată. O singura data pe Facebook buna ce faci...nimic mai mult. Cum as puteabsa vorbesc cu el la școală?

Răspuns Câştigător
| Mariarique a răspuns:

Lasa orgoliul si fii tu cea directa daca el nu o face. Ii scrii tu pe facebook prima si il intrebi daca vrea sa stati de vorba intr-o pauza si cum tu ai spus ca el te place, sigur va vrea si el asta. Il saluti de cate ori il vezi la scoala, incearca sa gasesti ceva in comun cu el si discutati despre asta, dai de inteles ca si tu il placi, nu ai nimic de pierdut si cine stie, poate chiar va iesi ceva frumos, succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. atunci cand il vezi il saluti, apoi in pauza poate se va apropia el de tine si ve-ti incepe o conversatie. Il poti intreba cummerge scoala in general.

| Marilyyy a răspuns:

Daca esti sigura ca te place, as zice sa treci pe langa el si sa il saluti si apoi incepe-ti o conversatie.
Ori vorbeste cu prietenii lui si cand vine il bagi in seama... Funda

| nicoletanicolae98 explică:

Am trimis.o pe prietena mea sa vorbeasca cu el...a spus numai lucruri bune despre mine dar intr.o zi cand prietena mea s.a dus la el sa vorbeasca despre mine, el i-a spus sa ma duc eu sa vorbesc cu el. Eu sincer incerc foarte mult dar si el este foarte timid...