| OrdinaryLovelyGirl a întrebat:

Îmi place de un băiat de vreo săptămână și ceva, ne-am intalnit intr-un club. In noaptea aceea, ne-am si sarutat de mai multe ori, ne luam in brate. In urmatoarele zile, am inceput sa vorbim pe Facebook, dar observ ca in ultimul timp eu sunt singura care incepe conversatia, el imi raspunde greu sau vorbeste sec. Nu stiu ce sa fac. Sa-i spun ca e crush si că îl plac sau să astept sa faca el primul pas? Mi-e frica de refuz, sa imi dea friendzone. Poate era beat in noaptea aia si de aia s-a intamplat ce s-a intamplat. Sau poate am fost ‘o chestie de o noapte’, cum obisnuiesc sa mai faca baietii. Voi cum ati face daca ati fi in locul meu? Am nevoie de niste sfaturi urgent!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa nu-i zici nimic. Eventual incearca sa flirtezi cu el si vezi cum reactioneaza: daca iti raspunde, daca e tot sec, daca incepe sa fie mai atent cu tine etc.
Si fii si mai indiferenta momentan, lasa-l sa te caute el.

| metehne a răspuns:

Dă-i pace. Ai răbdare, lasă-l să te caute el. Dacă o va face, e semn că dorește să păstreze legatura cu tine. Dacă nu, a fost doar o chestie trecătoare și va trebui să accepți asta și să mergi mai departe.

| sofisis a răspuns:

Eu as intelege ca nu e loc de nimic mai mult.
A fost strict o chestie de o seara la betie si atat.