| miruna124 a întrebat:

imi place de un baiat din clasa.dar imi este,,rusine" sa ii spun. El nu cred ca ma place. Vorbeste cu mine,dar prieteneste. Imi spune,, fă" (asa le spune la toate fetele). Ma port cu el normal. Rar ii stric frizura. O data i-am facut tema.
Ce sa fac?
Cum as putea sa ii dau de inteles ca il plac?
Cum pot sa-l fac sa se indragosteasca de mine?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu poţi face pe nimeni să se îndrăgostească de tine, asta depinde doar de acea persoană şi de sentimentele sale.
Urât, să se adreseze cu ''fă'' aşa cum fac doar ţiganii. Asta dovedeşte proasta sa creştere.
Dacă crezi că nu te place, nu te implica emoţional. O să te dezamăgească.

6 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Intreaba-l daca te place. Chiar daca te place, va spune "nu" cel mai probabil. Atunci sa ii spui "pai eu te plac". Si de acolo totul o sa meargă de la sinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vorbește cu „fă", eu zic să îl lași happy

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o,lor asta le place "fa" "[ula" "we" "jet". Nu e problema calm.

Răspuns utilizator avertizat
| MimiAmy a răspuns:

Ai putea sa aduci vorba de asta LA intamplare. Poti sa îi spui can tie îti place de cineva şi apoi sa īl intrebi daca şi lui îi place de cineva. Bafta

| ioana1904 a răspuns:

Incearca sa-i dai idei cum ca l-ai placea subtil...si vezi daca reactioneaza sau iti transmite aceleasi actiuni...succes!