| andrada a întrebat:

Buna!
Imi place de un baiat din scoala [nu e in clasa cu mine] nu il cunosc dar e dragut love struck. Ma mai bag in vorba cu el uneori cu lucruri de genu` " ce ora aveti acum?" "cu ce profa faceti materia x?" etc. dar nu cred ca stie cum ma cheama laughing Am stat la ora la sport cand avea clasa lui ora si am jucat volei cu el [numai noi 2 faceam pase love struck ] s-a purtat destul de frumos dar peste 1 ora am intrat in clasa lui [ am cateva prietene in clasa lui] el a zis sa ies afara sad adica stiam ca nici lui si nici lu colegii lui nu le place sa intre altcineva la ei in clasa dar nu ma asteptam de la el sa fie asa nesi sa ma dea afara. Il am la friends pe facebook dar nu prea intra X-( Maine vreau sa stau iar la o ora dea lor love struck credeti c-ar fi o idee buna?
Cum sa fac sa fiu mai apropiata de el?
funda+vot

Răspuns Câştigător
| Mihay95 a răspuns:

Sunt baiat sincer nu stiu cum sa iti spun dar noua baietilor ne place sa vedem o fata cand se da la noi (e ceva de barbatiebig grin), cred ca ar trebui sa insisti si sa te apropii mai mult de el sa-l tatonezi sau daca ai trecut de faza asta ceva mai special gen :punete in bratele lui,zambeste-i mereu,cere-i id, chiar pana la urma spune-i ca tie simpatikbig grin. Daca dupa toate astea nu o sa reactioneze pozitiv :ori nu te place ori e prea timid (desi nu prea cred).
Un lucru e cert cheia e la tine (faza ca te-a dat afara din cls nu e o tragedie si eu am facut cam acelasi lucru sa arat ca cica nu mi-ar pasa de persoana respectiva), cred ca esti fata desteapta si o sa faci tu primul pas poate e prea timid repet daca ii place de tine la faza cu asezatu in bretele lui sigur o sa reactionezelove struck...

3 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Si eu faceam asa cu un baiat,,, mie imi placea de el. dar cred ca si lui de mine. dar nu mi-a zis nimic laughing. si acum am aflat ca ii place de mine. deci baga-te mai mult in seama, vb mai mult cu el, fai diferite semnehee hee. cere-i id-ul. vb mult tongue... si incet incet o sa reusesti tongue. succes :*

| Catcherintherye a răspuns:

Nu cred...si incearca sa fii mai aproape d el, altfel o sa te creada numai o amica...si din moment ce ti-a zis IESI! nu-s tiu ce sa zicthinking ma rog, faci cum crezi

| An0niiim a răspuns:

Poiii baga`te in seama cu ell:*

Fii mai tupeista cand te da afara zii in gluma "nu vreau mai" sau nu stiu ceva care sa ii dovedeasca k nu esh la mana lui...nu stiu cum s aiti explic sper sa intelegi ce vreau sa zicthinking

Sincera sa fiulaughing Cand eram mai mica si`mi placea de un baiat... orice imi zicea eu il contraziceamblushingNu te sfatuiesc sa faci asta tot timpullaughing

Daca te duci iar la o oraa cand facetsi o pauza la sport sau ceva... pune`te langa el si vb despre chestii inutile ca "iaute ce bine joaca ala " "ce note ai la materia X?" Intelegii :*

Ia`l cu tupeuulaughing:*
Sper ca te-am ajutaat:* succes scumpaabig hug
funda?puppy dog eyes