| mariapenguin a întrebat:

Îmi place de un băiat și nu știu dacă și lui ii place. Când am venit la școala unde sunt el a fost primul care a vorbit cu mine și care m-a ajutat, dar acum nu prea mai vorbește cu mine. Chestia este ca atunci când sunt in pauze sta in fata mea la câțiva metrii cu alte fete și vorbește cu el in timp ce se uita la mine. Nu știu ce de face asta. La ora de biologie vorbește cu mine și se uita fix in ochii mei și îmi zâmbește și face glume ca eu sa rad dar când îl vede vreun prieten de-al lui se oprește din vorbit cu mine și apoi nu îmi mai vorbește toată ziua. Mă place sau nu? Ca pe mine m-a zăpăcit!
Mulțumesc de răspuns!

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Din întrebarea și răspunsul tău reiese că îi place de tine dar probabil e nehotărât

4 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Cel mai probabil, te place, doar ca ii e "rusine" de prietenii lui. De ce nu vorbesti cu el, sa lamuresti lucrurile?

| mariapenguin explică (pentru FaraNume1245):

Pai nu știu cum sa ii spun. Pur și simplu nu pot. Astăzi l-am văzut in oraș și era cu o prietena și un prieten de-al lui și a trecut pe lângă mine uitandu-se in ochii mei. Ah și am uitat sa specific ca îmi face cu ochiul mereu...
Ce sa fac? Altceva in afara de a vorbi cu el ce pot sa fac?

| GabyShyAtat10 a răspuns:

Pai sa gandim logic vorbeste cu tine dar cand vede un prieten nu mai vorbeste...Ori vrea sa fiti prieteni ori chiar te place dar nu vrea sa afle prietenii lui sa nu il bata la cap...

| TePwp a răspuns:

Eu cred ca te place, toti baietii se simt usor stanjeniti sa le placa de o fata, dar cred ca tu ar trebui sa faci urmatorul pas prin ai spune ce simti