| AnnonnyMa a întrebat:

Buna!
Imi place de un tip de 19 ani, eu am 13.
Stiu ca e o diferenta de varsta cam mare, dar..nu stiu. cateodata imi da senzatia ca si el ma place iar alteori nu.
Aveam la status 'te iubesc' si m.a intrebat 'pe.cine iubesti?' asta a fost a doua oara cand m.a intrebat si i.am zis acelasi lucru "nu pot sa spun"... Ce ar trebui sa fac pentru a imi da seama daca si el ma place?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E prea mare pentru tine, el are alte ganduri, nu te lasa influentata, mai bine lasa-l in pace

| Zenithf a răspuns:

NU-i timpul vostru, nu inca. Asteapta pana treci binisor de 15 ani, sau si mai bine de 17 ani, si apoi vei mai vedea. Multe se schimba intre timp, dar cine stie?

| DNSK a răspuns:

Esti prea mica pentru el. Nu cred ca un baiat de 19 ani s-ar indragosti de o fata de 13, sincer. El viseaza la sex, cluburi, n-are ora de intrat in casa, pe cand tu esti inca un copil. Nici nu ti-ai facut buletin

| fabiola a răspuns:

Nu confunda termenii:,, imi place "cu,, te iubesc"!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa bagi omul la parnaie?

| Azµre a răspuns:

Dacă știi că e diferență mare de ce mai întrebi? E pedofil dacă se dă la tine, și tu prea naivă să îi cazi în plasă!

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui nimic.In primul rand il stergi din lista ta de mess.Asta pentru a inlatura orice ispita.Eu inteleg ca voi va alegi baieti mai mari ca voi, dar crede-ma, de cele mai multe ori nu iese bine.
Dupa cum spunea si Azure, poate fi un pedofil, care racoleza minore.Si nu cred ca vrei sa afli ce se intampla cu ele.In cel mai bun caz vrea sa,, glumesca '' cu tine, intelegi?

| h3r a răspuns:

Tu habar n-ai ce înseamnă te iubesc pentru o persoană de sex opus, respectiv partener de viață. Nu compara termenii!
Și nici vârsta! Ce să mai spunem despre faptul că tu ești o fetiță iar el un... adult.
Nu-ți fă speranțe la el, chiar dacă el se dă pe lângă tine de prost, nu are decât un singur scop: să profite de tine, până află tatăl tău și atunci să vezi.

| Dariusuu a răspuns:

E foarte clar că ar sta cu tine doar dintr-un interes, acum depinde de persoană.

Lasă-l în pace draga mea.

Nu merită.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

O minora cu un major; te joci cu focul

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu te mai gandi la el, si tu ai zis, e prea mare pentru tine. Stiu ca cei de varsta ta nu iti plac. Dar el are 19 ani, gandeste`te un pic, lui ii trebuie sa sara din floare in floare, nu sa stea dupa o copila. La vasrta asta esti naiva, adica dragostea te face prostut, nu-i nimic invatam din greseli laughing Dupa parerea mea ar trebui sa ramana doar la stadiul `` imi place, da e frumos `` si atat. El nu va sta niciodata dupa tine sa iesiti in parc si sa mancati inghetata sa va tineti de mana si chestii din astea marunte, el vrea actiune! asta insemnand sa treaca direct in pat cu tine, trist dar adevarat. Ai grija de tine :* esti cam mica pentru iubire, ai rabdare

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Uita-l.O sa gasesti si alte persoane in viata, mai potrivite, cu care sa te simti protejata si bine, la timpul potrivit.Asa,el te va distruge.Fa ce vrei.rebuie doar sa alegi.Bafta!

| EuuFlorii a răspuns:

Fetito fii cu capul pe umeri! el e major si tu esti inca minora.O sa vreie mai mult de cat o plimbare in parc si saruturi o sa te trezesti cu burta la gura daca esti asa naiva sa te culci cu el.Eu iti zis sa iti vezi de viata ta si lasa`l pe el o sa vina si unul pentru tine. Sa ai mare grija de tine kiss kiss

| UnVis a răspuns (pentru EuuFlorii):

EuuFlorii are dreptate, chiar daca e un adevar crunt.

| куколка a răspuns:

Draga kear daca o sa fiti impreuna relatia nu va dura mult, o sa profite si pa pa