| anonim_4396 a întrebat:

Buna,imi place ff mult un baiat mai timid uneori face niste gesturi si nu stiu daca ma place:
1.mereu se uita la mine si ma saluta de fiecare data cand ma uit in ochii lui, iar dupa ce plec continua sa se uite dupa mine.
2.mereu cand l-am rugat ceva m-a ajutat si niciodata nu mi-a spus nu.
3.vine mereu la mine in clasa sa ma anunte anumite chestii desi vorbisem despre ele seara trecuta.
4.pentru prima data m-a sunat dupa ce toti prietenii lui ziceau ca ii este rusine sa sune fete.
5.cand vorbesc cu el pe facebook la sfarsitul conversatiei imi spune,, ne auzim happy,,
6.ma ingrijoreaza ca nu am primit like de la el si ca intra foarte rar pe mine.
nu stiu ce sa cred, funda

Răspuns Câştigător
| melissaandra a răspuns:

Uite,din ce mi-ai descris u e logic ca e mort dupa tine... daca el e timid fa u primul pas si incearca sa te apropii de el cand vorbesti sa ii spui cat de frum e, destept etc. el va observa ca il apreciezi si poate iti va cere o intalnire sau ceva de gunu', bafta si sa-mi spui ce-ai facut cu el...dai fundita
?

| Dyana07 a răspuns (pentru melissaandra):

Esti sigura ca ma place, eu nu imi pot da seama, pentru ca daca ma placea imi dadea un amarat de like sau mai intra pe mine pe fbsad

5 răspunsuri:
| passyon22 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ca baiat pot spune doar atat...ori este mai timid si nu are curajul de a-ti spune ca te place, ori e o fire mai orgolioasa si i se pare ca poate se injoseste spundandu-ti ca te place.Cel mai bine ar fi sa astepti, poate te place doar ca prietena si atat:*pupici

| bYaa12474 a răspuns:

Te place raauu...incearca sa il incurajezi, sa ii dai de inteles ca are sanse cu tine(din moment ce ai spus ca il placi)sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Dyana07 a răspuns (pentru bYaa12474):

Cum sa ii dau de inteles?

| bYaa12474 a răspuns (pentru Dyana07):

Pai...de exemplu vorbeste cu el despre capitolul 'relatii', afla ce tip de fata ii place, daca te regasesti in spusele lui...te vei descurca mai departe. Daca nu iti da like, e timid si nu vrea sa iti dea de inteles ca te place, nu intra pe tine pentru ca stie ca exista aplicatii care vad astea. Sper ca iti sunt de ajutor!