| hiseu a întrebat:

Imi puteti recomanda niste manuale pentru clasele 9-12 pentru a invata de pe ele? Eu am facut fizica doar in clasa a 9-a si a 10-a si am nevoie pentru facultate, la bioinginerie medicala. PS: "Facut" ii mult spus, avand in vedere ca profa nu frecventa scoala laughing)

Răspuns Câştigător
| Dany21Andrei a răspuns:

Nu cunosc acest domeniu, însă mi se pare că îți trebuie doar fizica de clasa a9-a, a10-a și poate puțin din a 11-a (însă nu cred). Depinde... Fizica de obicei pentru astfel de facultăți îți trebuie doar: mecanică, optică (cred) și termodinamică și electricitate.
Cât despre manuale... nu știu eu în liceu am studiat de pe manualele de la editura All, care este una dintre cele mai bune edituri.

2 răspunsuri:
| Dany21Andrei a răspuns:

Am uitat să îți spun.
file:///C:/Users/STEFAN/Downloads/presstern-carte-fizica.pdf
Dacă îți trebuiesc doar domeniile enumerate de mine (mecanică, optică, termodinamică și electricitate) adică clasele 9 și 10 îți poți cumpara această carte din link/