| Cristina_Stefania_1993 a întrebat:

Imi puteti spune de ce au nevoie animalele de libertate?
dau funda happy

5 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna pai pentru ca asa le e dat lor sa traiasca, asa se simt ele mai bine happy asa si oameni daca sunt inchisi cer libertate ca becali laughing lasa ca el sta bine acolo rolling on the floor e tratat regestewinking. in fine tongue

| Chamberlin a răspuns:

O sa iti raspund cu o intrebare:
De ce ai tu nevoie de libertate?
Raspunde la intrebarea asta si iti vei da seama ca si animalele au si ele niste drepturi.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Pai ca sa afli raspunsul stai si tu legat in lesa ca un catel cat timp sta el si fa ce face el si vei afla raspunsul singur.

| nimeniooda a răspuns:

Pentru ca asa este instinctul lor, insa nu toate animalele au nevoie, daca un animal il iei de cand s-a nascut in casa si nu il scoti afara, se obisnuieste si nu o sa vrea, desi i-ar place.Insa ca sa intelegi mai bine incearca sa stai cat mai mult incuiat in casa,fara sa stai la calculator,televizor, telefon, fara sa vorbesti cu nimeni, doar sa mananci si sa-ti facti nevoile si sa bei apa, cred ca ai inebunii.Asa patesc si ele, animalele, ele nu pot face nimic in casa.

| georgege a răspuns:

Animalele sunt ca si oameni. Tie ti-ar place sa stai legata intr-un loc, sau intr-o cusca zile intregi? Cred ca nu... Ei asa si ele.
Animalele au nevoie de libertate pentru asi continua activitatile lor "salbatice" un animal tinut intr-o cusca nici nu se poate imulti asa bine ca in realitate. Daca sunt in libertate, in mediul lor atunci totul decurge cum trebuie. Agresivitatea lor scade, perseverenta lor creste, se pot imulti libere nu forta. Ca bagi tu 2 caini in cusca si ii lasi acolo pana cand se intampla ceva. E ca si cum te-ar pune cineva cu un baiat/fata intr-o cusca ca sa va indragostiti de vrute de nevrute.

Funda?